HOKEJ – „správný sport pro Vaše dítě“

Přesně toto heslo táhne projekt Pojď hrát hokej v rámci ČSLH, který má za úkol v celé republice najít co nejvíce nových hokejových naději. Dnes 18.01.2024 měl tento svátek mládežnického hokeje své představení na orlovském zimním stadiónu. A v Orlové opět slavil úspěch. Hned 27 nových hokejových tváří si vyzkoušelo své první krůčky na ledové ploše. Do dnešního dne orlovská hokejová přípravka (děti do 7 let) čítala 72 aktivních malých hokejek a právě k tomuto počtu nám, doufejme, přibydou noví malí nadšení bruslaři z projektu Pojď hrát hokej.

První část hokejového odpoledne byla především informativního rázu pro rodiče příchozích nováčků, kdy duo Michal Kozák a Jirka Pavlát prezentovali co vlastně děti v MSK čeká. Dozvěděli se také o velikosti, rozmanitosti a především možnostech sportovního vyžití v naší organizaci, která sdružuje i další sportovní odvětví. Po krátké schůzce, už se šlo opravdu sportovat. Přichystaná „suchá“ příprava sportovců, focení s maskoty nebo zkoušení hokejové výstroje vyplnily čas před tím hlavním – sklouznutí se na ledu.

Děti v doprovodu 12 šikovných a zapálených trenérů pak zkoušely, jaké je to být v novém ledové světě bruslařů. Mnoho rodičů se přidávalo ke svým ratolestem a pomáhalo v prvních krůčcích po ledové ploše. Společné hry, zábavné disciplíny nebo jen snaha udržet se na nohou, takovéto aktivity udržely celou hodinu děti zábavnou formou na ledě. Finální závěrečné foto pak dokumentovalo nadšení jednotlivých účastníků akce a pevně věříme, že z nově příchozích se brzy stanou plnohodnotní členové naší MSK rodiny.

Život je o zážitcích, tak proč ho třeba nevyzkoušet občas na ledě. Kdo by měl zájem zkusit hokej a nestihl naši náborovou akci, nemusí litovat, stačí se ozvat na kterékoli kontaktní číslo v MSK a my Vás na led nebo jiné sportoviště rádi nasměrujeme.

Trenéři MSK s repre WU14

V pondělí 15.1.2024 absolvoval tým výběru dívek OFS Karviná WU14 svůj první kontrolní trénink v roce 2024. Tentokrát se reprezentační výběr okresu Karviná, sešel ve

Celý článek