Bruslení na ledě zábavně společně

Výukový program bruslení pro základní a mateřské školy je opět v plném proudu a my Vám přinášíme par fotek, kde se děti učí a zároveň si užívají bruslení a čas na ledu. Zájemci o si mohou využít také nových přileb s košíky pro větší pohodlí a bezpečnost na ledě (i když drtivá většina na úvod kurzu si ponechává své cyklistické), za což můžeme děkovat grantu Nadace OKD – Srdcovka, ve výši 30.000 Kč.

Nedílnou součástí kurzu není pouze výuka techniky bruslení, ale především zábava z ní samotné. Zkušení trenéři, kteří se starají o děti i mimo kurz (hokejoví trenéři) tak vnáší do výuky mnoho zábavných a soutěžních prvků, a tak se stává hodina z pohledu dětí mnohem záživnější.

Na zimní stadion pravidelně docházejí děti z většiny místních škol a školek, aby zdokonalily své pohybové dovednosti a rozvíjely své pohybové schopnosti.

Lekce probíhají v dopoledních hodinách. Základy bruslení na ledě učíme hravou formou avšak pod vedením zkušených trenérů.

Cílem kurzu je seznámení se základy techniky bruslení na ledové ploše. Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem jak kvalifikovaných trenérů, tak organizačních pracovníků jsme byli schopni vytvořit metodický plán, dle kterého děti zábavnou formou provázíme jejich prvními krůčky na ledě. Postupujeme podle vyspělosti dětí, s nácvikem některých prvků začínáme dříve, nebo naopak některé vynecháváme a později se k nim vracíme.

Celá výuka probíhá na zimním stadiónu ve sportovním areálu města Orlové, výhradně v dopoledních hodinách pondělí až čtvrtek.

V rámci tréninkové hodiny, která trvá 45 minut, se děti budou učit jízdu vpřed, zastavení, vstávání z ledu, jízdu v zatáčkách a další techniky na bruslích, a to vše formou zábavných cvičení a her. Závěr hodiny je vždy vyhrazen také pro individuální volno na ledové ploše.

 

Dětem nabízíme možnost zapůjčení bruslí (v případě zájmu také doprovodu – musí se však hlásit min. den před výukou). Nabízíme také ochranné přilby s obličejovým výpletem. Po celou hodinu se dětem věnují zkušení trenéři ledního hokeje, a to v adekvátním počtu dle nahlášených dětí na výuku.