Kvalifikace U8 nevyšla podle přání

V sobotu 18.05.2024 vyjela nejmladší kategorie baseballistů U8 na svůj nejdůležitější turnaj letošní sezóny, a to na tzv. Stříbrný FIRSTCUP, letos do Olomouce. Byli jsme opravdu blízko, ale nakonec jsme se tížené postupové místo nepodařilo získat. Turnaj byl totiž kvalifikačního rázu do největšího republikového turnaje Zlatý FirstCup FIRST CUP, každoročně konaný v Brně. Kvalifikační kartu získali pouze první dva umístění turnaje v Olomouci.
První utkání se výsledně dá zhodnotit, jako průlomové pro náš tým. Nejtěsnější prohra proti Klasiku F-M v poměru 7:8, byla pro tým opravdu nešťastná, jelikož nám šla jak obrana tak i kvalitní útok v zápase. Turnaj nakonec Klasik i vyhrál.
Druhé utkání jsme opět začali skvěle, ale jedna směna utekla naší obraně a Arrows Ostrava bere výhru v druhém utkání v poměru 4:7.
Poslední utkání s domácími Skokany Olomouc již bohužel byl pro oba týmy s pocitem bez postupové naděje. Nicméně přítomní diváci mohli shlédnout asi nejhezčí a velmi vyrovnané utkání, kdy se štěstěna přehoupla na naše Šnečí záda. Spoustu odpalů a krásných autů byly odměněny skvělým aplausem obou rodičovských klanů. Šneci poráží Skokany 7:3.
Finální tabulka bohužel pro naše postupové naděje nedopadla podle prvotních přání a bereme turnajový bronz. Nicméně program U8 pokračuje dál a malí Šneci se jistě těší na další domácí turnaj na Den dětí 01.06.2024 v Orlové, přijděte FANDIT!!!
Trenéři: Olšanský, Brožek, Kozák