U8 představilo nové nadějné baseballisty

První venkovní turnaj kategorie U8 se odehrál v nedělním slunném dnu ve Frýdku-Místku. Celkem čtyři týmy si mezi sebou střihli turnajový formát každý s každým. U těchto věkových kategorií samozřejmě, pro náš trenérský tým, nerozhoduje závěrečné skóre utkání, ale především to, zdali děti se těší odehrát další a další zápasy v baseballu. Držíme se toho, že sport má dětem primárně přinášet radost z pohybu a ne utrpení z drilů a kladení důrazu na vítězství (na to mají ještě velmi dlouho čas). I proto jsme na klíčové posty nasadili děti, které s těmito pozicemi neměli moc zkušeností a některým chyběla i odvaha vzít zodpovědnost do svých rukou za tým. Nicméně i přes prohry se všemi soupeři jsme splnili cíl turnaje, a to ukázat, že nám rostou nové „pušky“ z baseballových benjamínků, kteří se nebojí postavit na pálku, chytit nebo hodit míč aspoň směrem, kde je to správně. A to nejdůležitější? Děti baseball BAVÍ!

Trenéři: Olšanský, Brožek, Kozák