Základna pro závod na ZŠ Školní 862. Start přímo ze školy na školní hřiště, kde se závodníci snažili zasáhnout třemi míčky ve vzdálenosti 20 - 15 - 10 m podle svých kategorií. Na kraji lesoparku je čekala další disciplína - odhad vzdálenosti. poté překonání lanové lávky. Poznávání dřevin bylo nyní na jaře obtížnější a tak bylo v zápise mnoho chyb. ...

V neděli 3. března se uskutečnilo poslední kolo střelecké ligy na Krajském SVČ Juventus Karviná, které bylo zároveň i oblastním přeborem 2019. Naši orlovští závodníci byli skvělí a získali medaile ve všech kategoriích, kde měli zastoupení.

Ve spolupráci Městského sportovního klubu a Klubu biatlonu proběhla ve dnech 20. - 23. listopadu již tradiční soutěž orlovských škol ve střelbě ze vzduchové (plynové) pušky. Soutěžícím byly zapůjčeny plynové zbraně TAU, těm nejstarším pak vzduchové zbraně Steyr.

Začátek podzimních závodů byl poznamenán nemocemi a jinými aktivitami našich závodníků. Na MČR ve štafetách, které se 15. září konalo v Mikulášovicích, tedy odcestoval jen omezený počet závodníků. Byl příjemný podzimní den a všem se dobře běhalo i když tratě byly dost náročné. Štafeta děvčat ve složení Alena Kazíková, Karolína Vozatárová a Petra...

Novou sezónu jsme zahájili účastí na závodě v Praze na Kapslovně. Vyslali jsme dva zástupce, kteří se vrátili spokojeni s medailemi. Jana Zázvorková zvítězila v ženách, mezi muži kategorie C se Jiří Vilhelm probojoval na 3.místo.

Krásné sobotní počásí bylo jako na objednávku. V Orlové totiž probíhal turistický závod, který připravil Turistický oddíl a Městský sportovní klub. Závod byl jejich první akcí ve spolupráci.