Sport, zábava a hodně radosti

Sport, zábava a hodně radosti 🏋️‍♀️🤸‍♀️🤩

Na 170 dětí z mateřských škol si vyzkoušelo své první velké sportovní „závody“. Ve dnech 9. a 10. ledna 2020 se jako závěr prvního pololetí kurzu Sportovních školek uskutečnily dětské hry, a to v hale Gymnázia a OA v Orlové.
Do projektu Sportovních školek se v tomto pololetí zapojilo 217 dětí z celkem 17 středisek (14 školek). Pod vedením kvalifikovaných trenérů děti pravidelně jedenkrát týdně zdokonalovaly své pohybové dovednosti. Ty pak mohly předvést na velkých dvoudenních závodech, čímž završily své pololetní snažení.
„Závodníci“ nejprve oblékli týmové dresy rozdělených podle příslušné školky. Po prezenci se vrhli hned na věc. Absolvovali 8 zábavných stanovišť, včetně gymnastické průpravy ve skákacím hradě, ten zřejmě sklidil největší ohlas u děti. Po předvedení sportovních výkonů na všech stanovištích byly samozřejmě všichni závodníci ohodnoceni jako malí vítězové. První medaile však udělaly zřejmě největší radost. KOZA, klubový maskot, opět nenechal prostor trenérům na klidnou organizaci svými neustálými krádežemi vybavení a přesouváním stanovišť, což děti i rodiče náramně bavilo.
A co dále? Teď si děti odpočinou na tři týdny od svých svěřenců (možná i naopak) a v únoru najíždíme na další pololetí kurzu Sportovních školek. Na začátku června pak znovu při druhých sportovních závodech školek, ale to už pod širým nebem. Tak kdo ještě nevyzkoušel hurá do školky pro přihlášku.

9. 1. 2020

10. 1. 2020