René Urbánek – trenér MSK

🦸‍♂️🥅Hokejové dorostence pod MSK povede od nové sezóny René Urbánek, dlouholetá opora brankoviště mužského hokeje v Orlové, a tak nám ani on neutekl od rozhovoru.

👉1)Renku když přišla nabídka od MSK na trénování dorostu, rozmýšlel ses dlouho?
Někdy v únoru mě oslovil Jirka Pavlát, že by byli rádi kdybych pokračoval u dorostu jako hlavní trenér. Rozhodování jestli přijmout tuto nabídku nebylo těžké 😊

👉2)Bude to tvá první sezóna oficiálně jako hlavní trenér, těšíš se na tuto prací?
Samozřejmě že se na těším, je to zase posun v mojí trenérské kariéře. U dorostu jsem doteď působil tři roky jako asistent s P. Tomisem a hodně jsem se od něho naučil. Trochu mě mrzí, že už v tom nebudeme spolu pokračovat, myslím že jsme se dobře doplňovali.

👉3)Jak vidíš letošní dorost v počtu hráčů a bude konkurenceschopný?
Oproti předchozím sezónám, kdy jsme řešili doplnění kádru z okolních týmů a byli rádi za každého hráče, tak letos takové starosti odpadají. Suchou přípravu začneme s 20 hráči. Jestli tým bude konkurence schopný se uvidí na ledě.

👉4)MSK chce jít cestou vlastních odchovanců, bude jich dost nebo se bude muset tým doplnit hráči z okolních klubů, kteří se nedostanou do vyšší soutěže?
Odchovanců je momentálně opravdu dost, ale i tak nějací hráči určitě přijdou. Sezóna je dlouhá, přijdou nemoci, zranění, takže je fajn mít ten kádr širší, ať je z čeho brát a nejezdíme k zápasům v 10 lidech. Dalším důvodem proč chci přivést hráče z vyšší soutěže je konkurence. Nechci, aby to někdo pojal tak, že je odchovanec a že bude automaticky hrát.

👉5)Tvá funkce nespočívá jen v dorostu, ale povedeš nadále i brankáře celého klubu, máme v klubu nějaké brankářské naděje?
Určitě ano. Vezmu to od nejstaršího. Denis Irgl, který už druhý rok působí ve Vítkovicích. Letos stihl odchytat i dva zápasy za Orlovské Áčko. David Turoň, ten i když věkem patřil do kategorie mladších žáků tak odchytal většinu sezóny za starší žáky. Tam už je o něj taky zájem z některých extraligových týmů. Dan Oprchalský, ten momentálně patří ve svém ročníku k tomu nejlepšímu co jsem měl možnost vidět a pracovat s ním. O něj už taky projevili zájem okolní kluby, ale tady říkám narovinu, že by to byla hloupost, aby v tak malém věku odcházel. Ale i u ostatních gólmanů je vidět určitý pokrok, který za poslední sezónu udělali.

👉6)Plánuješ se ještě aktivně postavit do brány nebo se už budeš jen věnovat trénování?
Pokud bude zájem a bude dobrá parta tak bych rád pokračoval.