Orlovanky se ve své druhé sezoně zvedly. Myslí však ještě výš

⚽️ Loňskou sezonu v Moravskoslezské divizi žen měly fotbalistky Orlové spíše za seznamovací, přežily ji, nasbíraly zkušenosti a letos už jsou jejich výkony o něčem jiném. Tolik neprohrávají.

Z podzimních sedmi zápasů dokonce Orlovanky třikrát vyhrály. V tabulce jsou páté. „Jsme spokojení. Přišly k nám nové hráčky a zvedla se herní úroveň i výsledky,“ pochvaluje si progres svého týmu orlovský kouč Emil Richter.

Orlovského trenéra těší hlavně vyšší účast hráček na trénincích, což se poté ukazuje i na hřišti v samotných zápasech. „Holky tomu zkrátka dávají více,“ uvedl Richter. „Kvalitu týmu přinesly nové fotbalistky, naopak musíme ještě zapracovat na hře s míčem a fyzičce,“ dodal.

Už v pondělí 6. ledna začne Orlové zimní příprava, v únoru pak hráčky vyrazí na soustředění a čekají je také halové turnaje. Své postavení chce tým na jaře minimálně udržet.

„Střed tabulky je vyrovnaný, ale páté místo chceme uhájit, a pokud to půjde, tak bychom se rádi ještě o jednu příčku posunuli,“ přeje si Richter. „Musíme však stát nohama na zemi a vše brát s pokorou,“ uzavřel.

6.1.2020, Autor: Petr Sobol, Karvinský deník