NOVÝM JUNIORKÁM TO S MÍČEM JDE PARÁDNĚ

Na ženský fotbal jsme už v Orlové zvyklí. Novinkou je ale družstvo juniorských fotbalistek pod hlavičkou Městského sportovního klubu Orlová. To vzniklo na začátku prázdnin a na jejich konci je čekala první velká zkouška, kdy se proti našim holkám postavilo družstvo děvčat z Frýdku-Místku. Trenérské duo Miloš Široký a Pavla Mária Podstawková s děvčaty pracovalo pouhé dva měsíce a za tak krátkou dobu vznikl tým nadějných a sehraných fotbalistek. „Holky prokázaly schopnost práce s míčem, dobře se orientují na hřišti a nebojí se jít do soubojů. Ale hlavně byl na hřišti vidět týmový duch, spolupracovaly mezi sebou, pomáhaly si a do poslední chvíle se nevzdávaly,“ zhodnotil tým svých svěřenek Miloš Široký. První přátelské utkání si juniorky vyzkoušely dva různé formáty hry. Napřed hrály v pěti proti pěti, tedy čtyři hráčky + brankářka. V tomto formátu byl zkušenější Frýdek-Místek o gól úspěšnější – 5:6. Druhý formát znamenal o něco větší hrací plochu a o dvě hráčky v poli navíc, tedy 6+1, toto utkání skončilo remízou 2:2. „Výsledek nebyl vůbec špatný, ale o to nám vůbec nešlo, podstatné je, aby si všechny holky zahrály a fotbal si užily a to se povedlo. Příjemně nás překvapilo, kolik se přišlo podívat diváků. Taková podpora je nesmírně důležitá a jsme za to neskutečně rádi,“ doplnil trenér Miloš. Nový dívčí tým po svém debutu vypadá velmi nadějně, přejeme jim, ať se jim nadále daří a hlavně ať se fotbalem baví.