ALL-STAR pro dobrou věc II.

Legendy orlovského hokeje budou opět bavit orlovského fanouška a především pomáhat dobré věci!

SOBOTA - 05.03.2022 - 16:00 - Zimní stadión Orlová

ALLSTAR jsou po třech letech opět zpět a OPĚT pro dobrou věc. Pamatujete si ještě velkou show, která měla pomoci aspoň trošku lidem, kteří si to zasloužili? Tehdy jsme společně pro ně vybrali skoro 200 tis. Kč. A co letos?

Připravujeme pro Vás ještě lepší a kvalitnější program. Ale to hlavní zůstává nezměněno. Naše Legendy orlovského hokeje budou opět převádět svůj um na ledové ploše a proti komu nyní? ŠTEFI-TURY tým. Výběr těch nejznámějších spoluhráčů z dob výkonnostních kariér Filipa Štefanky a Davida Turoně. A ono bude z čeho vybírat. Hráči české a polské extraligy, 1. ligy nebo dokonce i hvězdy, které se podívali za hranice evropských soutěží. Ale o tom později. Teď je na Vás si udělat poznámku ve svých kalendářích, jelikož to bude akce nejen velká a zábavná, ale hlavně pro DOBORU VĚC.

MSK Orlová – Orlovské legendy – ŠTEFI-TURY tým 

A bude to VELKÉ!

Jak to vypadlo loni? Koukněte sami:   https://www.facebook.com/watch/?v=1234268036737934

 

Předběžný harmonogram celé akce: 
14:00 – 16:00 
doprovodný program pro rodiče s dětmi, sportovní stanoviště sportovních uskupení MSK, skákací hrady, občerstvení, hudba, kronika hokejové historie…

16:00 
zahájení charitativního hokeje a začátek pořádné hokejové zábavy, slavnostní nástupy, čestné buly

I. TŘETINA
Hokejisté do toho jistě vletí po hlavě!
I. přestávka
Zábavný fotbal na ledové ploše v nafukovacích koulích BUMPERBALL, ocenění sportovních legend
II. TŘETINA
Losování cen zakoupených vstupenek
II. přestávka
Předávání vybraných finančních prostředků potřebným
III. TŘETINA
Vítězství LEGEND nebo týmu ŠTEFI-TURY?

Možnost zakoupení vstupenek v předprodeji: 

od 24.02. do 04.03.2022 (do 12:00)
Městské informační centrum Orlová
– budova Městské knihovny Orlová
Otevírací doba:
Pondělí – Pátek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00 – 12:00
Masarykova třída 1324, Orlová 73514
www.mic.knihovna-orlova.cz

VSTUPNÉ: 50 Kč/osoba, děti do 15ti let ZDARMA
Celý výtěžek ze vstupného putuje do sbírky na dobrou věc AKCE.

 

A co tedy jde? Pomoct lidem, kteří to nejen potřebují, ale také zaslouží. Pomoci lidem, kterým nebylo v životě dáno tolik štěstí jako nám ostatním. Pomoci osobám, pro které má Vaše pomoc SMYSL. Letos se bude vše točit kolem Natálky a Patrika.

NATALKA NOVÁKOVÁ

Natálka je usměvavá skoro 7letá holčička. Svým kouzelným úsměvem nás vždy dokáže pozitivně naladit. Její největší radostí je koupání ve vaně a návštěvy bazénů. Je to náš malý vodní živel.

Žije se svými šťastnými a milujícími rodiči, tatínkem Michalem a maminkou Martinou. Ti však krátce po jejím narození zjistili, že není něco v pořádku. Natálka se narodila jako zdravé miminko. Zhruba od 6. měsíce věku se nevyvíjela tak, jak by měla. Po mnoha vyšetřeních lékaři zjistili, že má vážné kombinované onemocnění. 

Po pěti a půl letech nám na genetice oznámili diagnozu. Má Angelmanův sydrom. Syndrom, který je způsobený genetickým poškozením. Nelze jej proto vyléčit, ale je možné zmírnit jeho projevy. Mezi typické známky AS patří opožděný psychomotorický vývoj, mentální retardace, problémy s koordinací pohybů a rovnováhou, hyperaktivita, poruchy spánků, poruchy pozornosti, epilepsie a neschopnost mluvit. Mají typický usměvavý výraz v obličeji, širokou opatrnou chůzi a jakékoliv vzrušení vyjadřují máváním rukama. Jsou velmi společenští, milují vodu a jakékoliv předměty vydávající zvuky nebo světlo. Mentální retardace je bohužel středně těžká až těžká. Během svého života dosáhnou mentálního věku maximálně na úrovni 3letého dítěte. Z tohoto důvodu nejsou schopni samostatného života a potřebují neustálý dozor a péči dospělé osoby. Natálku také trápí fixace zrakem. Zatím víme, že má dcerka poškozený oční nerv, který nelze léčit jak operativně, tak ani pomocí brýlí nebo čoček.  

Po vyšetření funkčního zraku lékaři zjistili viditelnost do vzdálenosti zhruba do 0,75cm. Díky tomu se špatně orientuje v prostoru. Je tedy nutné, aby měla k dispozici pomoc a dohled 24 hodin denně. Rodiče poskytují Natálce všechnu možnou péči. Zatím co tatínek odevzdává většinu svého platu na léčbu Natálky, pak maminka se o ní nepřetržitě stará, nebo navštěvuje specializovanou mateřskou školku.

Chodí také na pravidelné kontroly do nemocnice a dochází na rehabilitace, díky které je schopna se sama posadit, dostat se na čtyři, či uchopit a zkoumat hračky. Tyto jinak velmi nákladné rehabilitace, také pomohli dcerku postavit na nohy. S pomocí rodičů udělá Natálka pár kroků. Samotné nám to ještě nejde.

Pro efektivnější léčbu Natálky je dobré absolvovat
Intenzivní rehabilitaci v neurorehabilitačním středisku Arcada. Natálka by se
díky této léčbě mohla víc a víc zdokonalovat a třeba postupem času začít i sama
chodit bez naší pomoci. Pevně tomu věříme.

Děkujeme za veškerou vaši podporu, nejen podporu finanční ale i podporu laskavého slova. Nesmírně si toho vážíme.

PATRIK LYČKA

Patrik je jedenáctiletý chlapec s onkologickým onemocněním a dalšími tělesnými a mentálními postiženími. Přestože je klientem dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně, je v péči několika odborných lékařů a dvou speciálně pedagogických center, je žákem běžné základní školy, konkrétně ZŠ Ke Studánce 1050 v Orlové – Lutyni.

Kromě onkologického onemocnění se Patrik potýká s vadou zraku, sluchovým postižením a ortopedickými obtížemi, srdeční vadou a lehkým mentálním postižením. Léčba je pro něho i jeho rodinu náročná jak časově, tak finančně. Pro maminku, paní Martu Lyčkovou, je velmi důležitá citlivá pomoc a podpora zvnějšku, ať už ze strany odboru sociální práce, odborných lékařů nebo dalších organizací, jež se o jejich příběh zajímají, ať už z moci úřední nebo „jen“ z lidského hlediska, kdy si uvědomují potřebu pomoci lidem, kteří si přes veškerou snahu některé záležitosti, například získat další finanční prostředky na léčbu, sami vyřešit nedokážou.

Kvůli svým zdravotním handicapům Patrik nastoupil do školy s jednoletým odkladem, první školní trávil častěji v nemocnici než ve škole, v dalším školním roce to bylo podobné, navíc do hry vstoupilo onemocnění Covid 19 a začala distanční výuka. To vše negativně ovlivnilo Patrikovy školní výsledky.

Proto na doporučení lékařů Patrik ze zdravotních důvodů opakoval 2. ročník a začali jsme společně pracovat na nastavení vhodnějších podpůrných opatření, která by Patrikovi přinesla přijatelnější podmínky pro vzdělávání ve škole i doma. Díky spolupráci dvou speciálně pedagogických center, v Karviné a ve Frýdku – Místku, se podařilo vyjednat mimo jiné pomoc asistentky pedagoga. Od té doby, co mu paní asistentka ve škole pomáhá s učením, jsou patrné pokroky ve vzdělávání.

Patrik do školy chodí rád, našel si mezi spolužáky své kamarády, začal se více zapojovat do třídních akcí. V příštím roce ho ve škole a školní práci podpoří i mladší setra, která se chystá do 1. třídy. Patrikovi přejeme, aby se mu dařilo lépe nejen ve škole, ale hlavně po zdravotní stránce. A pokud je to v našich silách, podpořme alespoň finančně jeho další léčbu.

A jak pomoci? 

V rámci naší sportovní spolupráce jsme zřídili Charitativní účet, na kterém sbíráme veškeré finanční prostředky, které by po ukončení akce byly předány dvou zmíněným potřebným. Jelikož se jedná o transparentní účet můžete kdykoli kontrolovat a sledovat tok prostředků, které jsou určeny výhradně na tento skvělý projekt pro dobrou věc.

Sledujte naši FB skupinu, kde budeme nadále aktualizovat veškeré informace k projektu hokejového ALL-STAR!