„Velký“ fotbal v Orlové

Fotbalovým fanouškům jistě neuniklo, že umělá tráva v Orlové se stala dějištěm největšího zimního turnaje v Česku - Zimní TIPSPORT ligy.

Pořádání takové akce bylo jistě nobilitaci jak pro město Orlovou, tak i zkouškou schopnosti pro organizátory, kterými byli funkcionáři FK Slavia Orlová a Městského sportovního klubu. Jak probíhaly přípravy, jsme se zeptali předsedy FK Slavia Jaroslava Jurčka:

"Přípravy jsme zahájili asi měsíc před turnajem, rozdělili jsme si úkoly, vše klapalo až do doby, kdy jsme zjistili, že jsme neoslovili svatého Petra.... Den před zahájením turnaje začalo sněžit, a toto počasí nás neopouštělo po celých 10 dní. Díky obětavosti kluků z údržby sportovního areálu a také našich pořadatelů jsme s vypětím všech sil vždy připravili hřiště na zápas. Naši snahu doceňovaly i zúčastněná družstva Baník Ostrava, SK Prostějov, Tatran Prešov a FK Poprad, které mohly odehrát svá utkání v regulérních podmínkách. Bohužel poslední zápas byl i nad naše síly, a tak družstva Baníku a Tatranu Prešov po vzájemné dohodě zápas přeložily na čtvrtek. A právě slunečný čtvrtek na perfektně připraveném hřišti byl třešničkou na dortu tohoto úspěšného turnaje.

Chtěl bych tímto ještě jednou vyslovit obrovský dík údržbě areálu a hlavně Jindrovi Bartošicovi, našim pořadatelům v čele s Martinem Velkým a Láďou Hamerkou, ale také i Městu Orlová, které splnilo letitý sen kolegovi Bronkovi Schimke vystavěním tribuny na umělce."

Pro doplnění faktů turnaj vyhrálo družstvo Baníku, před Prostějovem, Prešovem a Popradem.