PRVNÍ JARNÍ DÍVČÍ ZÁPAS

FK Lubina x MSK Orlová 3:1

8. kolo MSDŽ-A, tedy první jarní utkání jsme odehráli na hřišti fotbalového klubu z Lubiny. V minulém vzájemném setkání obou družstev jsme na domácím hřišti Lubině podlehli 0:3. Měli jsme jim tedy co vracet.
Zápas jsme začali velmi dobře a v úvodních jedenácti minutách jsme nepustili soupeřky na naši polovinu. Pak ale přišel jejich první útok. Po té co jsme nedokázali odehrát balón z blízkosti naší branky, se proti nám kopalrohový kop a gólový účet byl otevřen... 1:0! Holky se však nevzdávaly a šlapaly dál. Ve 13´ jsme rozehrávali roh my, ale bez většího efektu. Ve 20´ jsme opět pustili soupeře na naši polovinu a Lubina toho opět využila a zvýšila na 2:0! To už se hra kouskovala a šancí soupeře přibývalo. Začali jsme se postupně vytrácet ze hřiště. Naše brankářka naštěstí skvělými zákroky držela šanci na výsledek.
A šance přišla už po 4 minutách 2. poločasu, když naše kapitánka, sice na dvakrát, ale přece, překonala brankářku soupeře a snížila tak na 2:1. Naši snahu o vyrovnání naneštěstí srážela nepřesnost v rozehrávce a branku soupeře jsme už neohrozili. Naopak po další standartní situaci jsme inkasovali potřetí. Zápas to byl vyrovnaný a výsledek určitě neodpovídal dění na trávníku. Minimálně remíza by byla spravedlivější, ale na to se nehraje. Soupeřky vstřelily více gólů a my se určitě poučíme z chyb. Holkám patří pochvala za snahu a rozhodně už teď je vidět herní zlepšení.