Přípravný zápas MSDŽ-A: Vítkovice x MSK Orlová 3:1

Třetí a poslední přípravný zápas ženského oddílu fotbalu Městského sportovního klubu Orlová proběhl v sobotu 01. září 2018 na hřišti Sarezy v Ostravě - Porubě.

Poslední z přípravných zápasů nás čekal s Vítkovicemi na hřišti Sarezy v Ostravě. Dle domluvy to měl být zápas s jejich juniorkou, ale tým byl doplněn z poloviny o ženy. Soupeř byl připravený a na střídání posílal vždy šest čerstvých posil.

První poločas začal z naší strany velmi chaoticky, jako by se holky na začátku zápasu nedokázaly srovnat a nevěděly, co mají hrát. Proto všechny překvapila 3´, ve které jsme měli dvě krásné akce. V té první poslala po lajně krásný pas Trhoňová Z. Ištokové, ale zakončení se nepovedlo. Ve druhém případě po získání míče přihrávala Zuzana kapitánce Michenkové, které ale rána nesedla. Pak se holky z hřiště vytratily a hrál pouze soupeř na naší polovině. Holky byly zbytečně stažené a jen odrážely množící se útoky ze strany soupeře. Tady nás podržela brankářka Polášková, která střely chytila, vyrazila nebo měla dobře postavenou branku. Bohužel v 9´ a 15´ přišel trest za pasivitu, kdy jsme nedokázali míč dostat mimo naší šestnáctku a rázem to bylo 2:0. Až po druhé obdržené brance začaly děvčata hrát fotbal a ve 28´ po nádherné akci, kdy si mezi sebou dvakrát nahrály Z. Ištoková s Michenkovou, se k míči dostala Roederová, která nekompromisně zavěsila do sítě. Zbytek poločasu jsme bránili, ale soupeř musel být pořád ve střehu, protože z protiútoku jsme stále hrozili a zápas byl otevřený.

Druhý poločas začal dvěma přímými kopy na naši bránu ve 42´ (první poločas se hrál pouze 40 min). S prvním si poradila brankářka, druhý odvrátila stoperka J. Ištoková. Vítkovice obstřelovali naší branku, a když to šlo do brány, byla tam vždy naše brankářka... V 53´ měla velkou šanci naše kapitánka, která běžela sama na brankářku domácích, ale bohužel již po dlouhém sprintu nestačila míč zvednout. V 57´ poslal soupeř nádhernou střelou z 25m pozdrav naší brankářce, která ale míč vytlačila na rohový kop - zákrok zápasu. V 67´ poslala Holáňová krásným pasem do brejku Michenkovou, ta přistrčila Roederové, která krásně obstřelila brankářku, ale bohužel míč šel nakonec těsně vedle levé tyče. V 68´jsme obdrželi třetí branku po ruce v pokutovém území - penalta se písknout nemusela, ale pískla. Naše brankářka si na míč sáhla, ale gólu nezabránila. V 70´ se nám zranila Palová, která ze hry odstoupila, a zápas se jen dohrával.

Musím říct, že se soupeřem smíchaným z juniorek a žen, které hrají vyšší soutěž, jsme hráli vyrovnanou partii, náš výkon byl dobrý, ale na soupeře ještě nestačil. Škoda začátku zápasu, který nám utekl (opět). Ale s dvěma hráčkami na střídání jsem rád, že holky vydržely do konce zápasu. Byl to fyzicky náročný zápas a absolutně všem děkuji za přístup v zápase. Soupeř nás tlačil, ale my jsme hrozili z protiútoku a Vítkovice se až do penalty strachovaly o výsledek.