Moravskoslezská střelecká liga mládeže 2019 skončila

V neděli 3. března se uskutečnilo poslední kolo střelecké ligy na Krajském SVČ Juventus Karviná, které bylo zároveň i oblastním přeborem 2019. Naši orlovští závodníci byli skvělí a získali medaile ve všech kategoriích, kde měli zastoupení.

V kategoriích přípravek, kdy soutěžící mohou ještě používat oporu pro zbraně, si Matyáš Kluka výsledkem 277 kruhů zajistil první místo jak v lize, tak v souboji o přeborníka oblasti. Na 2. místě se umístil Petr Hečko a na 3. místě Jakub Adámek. Děvčata nenašla soupeřky a tak si rozdělila umístění - 1. místo Kateřina Badurová v lize i přeboru oblasti, 2. místo Sofie Jordanová a 3. místo Tereza Sikorová.

V kategorii Dívek I. se stala vítězkou ligy Simona Wybraniecová před Lucií Badurovou a Nellou Ligockou. Titul přeborníka však získala Lucie Badurová nástřelem 279 kruhů.

V kategorii Chlapci I. se z našich závodníků nejlépe umístil Jan Kopecký na 3. místě.

Děvčata v kategorii II. - nejlépe si v lize vedla Jana Nowaková před Terezií Drexlerovou a Petrou Paluchovou. Titul Přeborníka oblasti získala Terezie Drexlerová s nástřelem 284 kruhů.

V kategorii Chlapci II. - o pořadí rozhodlo až poslední kolo, když si Jan Kůrka pojistil 1. místo před Michalem Vošahlíkem a Šimonem Bolkem. Přeborníkem oblasti se stal právě Šimon s nástřelem 277 kruhů.

V kategorii Chlapci III. se Zdeněk Piroš umístil na 3. místě.

Kategorie Dívky III. a Juniorky sice neměla tak velkou konkurenci, ale pravidelná střelba přes 280 kruhů u Aleny Kazíkové a Kristýny Nowakové jistě zaslouží pochvalu.

Mezi dospělými se podařilo na stupně vítězů dostat jen Evě Vilhelmové, která si poslední střelbou 382 kruhů zajistila 2. místo jak v lize, tak v přeboru oblasti.

Všem našim závodníkům přejeme, aby získané střelecké zkušenosti uplatnili také v závodech letního biatlonu.