MEZINÁRODNÍ TURNAJ HOKEJOVÝCH PŘÍPRAVEK

V poslední březnovou sobotu se orlovské kluziště stalo dějištěm mezinárodního turnaje. Do Orlové se sjely týmy z 5 evropských zemí, aby se utkaly o titul těch nejlepších hokejistů ročníků 2011 a 2012. Účastnily se týmy z Běloruska (Minsk a Radzima), Maďarska (Vasas Budapešť), Rakouska (Junior Capitals), sousedního Slovenska (Trenčín), dále dorazily Vítkovice, Uherský Brod, Prostějov, Šumperk a domácí tým MSK Orlová. 
Turnaj byl rozdělený podle ročníků a hrálo se systémem každý s každým. V ročníku 2012 se na prvním místě umístil tým z Prostějova, druhá byla Běloruská Radzima a třetí Maďarský Budapešť. Naší nejmenší borci MSK Orlová skončili na 8. místě, a byla to pro ně ohromná zkušenost, jelikož za ně nastoupily i děti ročníku 2013, 2014.
V ročníku 2011 se na prvním místě umístil tým Vasas Budapešť, druhé skončily Vítkovice a třetí příčku zaslouženě vybojovali naši borci z MSK Orlová, kteří podlehli právě jen Vítkovicím a Budapešti.
Všechny děti si odnesly domů medaile, poháry, dárkové tašky, dorty a spoustu odměn, které jim předal starosta města Orlové Mgr.Miroslav Chlubna společně s místostarostkou Bc. Naděždou Kubalovou a ředitelem Městského sportovního klubu Orlová Michalem Kozákem.
"Strašně moc chci poděkovat Městu Orlová, všem týmům a trenérům, že přijeli až z takové dálky. Myslím si, že děti si turnaj užily a vše proběhlo tak jak mělo! Největší dík patří úžasným rodičům přípravky MSK Orlová za pomoc a Míši Klimšové, která celý turnaj měla na starost," zhodnotil šéftrenér MSK Orlová a trenér přípravky Jiří Pavlát.