LEGENDÁRNÍ HOKEJ BAVIL I POMÁHAL

Nevšední zážitek zprostředkoval Městský sportovní klub Orlová ve spolupráci s Hokejovým klubem a městem Orlová. V neděli 24. března se orlovské kluziště jakoby přesunulo v čase. Na ledě se opět proháněly ty největší hvězdy orlovského Slovanu. V týmu legend, které vedl kapitán Grimm, figurovali jména jako Dvořák, Galgonek, Jemelík, bratři Balajkové, útočná dvojice Luka-Piecha, nebo fanoušky milovaný Rosťa Moravec. Do branky se postavila ikona orlovského hokeje Martin Jurečka.
"Pro mě to je splněný sen, chodíval jsem na každý zápas a vidět ty hráče zase na ledě je neskutečný zážitek," svěřil se fanoušek Slávek Pastrňák.
Soupeřem týmu legend byl tým mistrů krajáče. Po druholigové éře, ve které soupeře drtili právě hráči výše zmiňovaní, přišlo období, kdy Orlová sbírala body v krajském přeboru. A právě výběr těch nejlepších, kteří v daném období reprezentovali modrobílou, stál proti svým mládežnickým vzorům. Mistry vedl kapitán Filip Štefanka. Ve svém týmu měl hvězdy jako Pavlas, Kytka, Juhasz, Hegegy, nebo Grepl. V brance zkušená dvojice Urbánek-Gleich.
"Nečekal jsem, že si ještě na staré kolena zahraju před tolika diváky," prozradil Petr Jemelík a dodal, " ale věřím tomu, že ty mlaďochy ještě přehrajeme. Hlavně je strašně fajn vidět zase starou partu po hromadě. A navíc, když tím můžeme pomoct těm, kteří to potřebují, je z toho radost o to větší."
Akce, která nesla název ALLSTAR pro dobrou věc, měla totiž benefiční účel. V průběhu měsíce března se vybírali finanční prostředky na transparentní účet. K tomu se přidal výtěžek ze vstupenek a celý obnos s věcnými dary od sponzorů byl předán Davídkovi Rosůlkovi s dětskou mozkovou obrnou, Nikole Niesytové, která trpí Mukopolysacharidózou, Alexandru Širokému s vrozenou vzácnou vadou ARTHROGRYPOSIS Multiplex Congenita a rodině Havláskové, jejichž maminka trpí pravděpodobně trvalým poškozením mozku. 
"Díky všem skvělým lidem, kteří přispěli, ať už příspěvkem na účet, nebo zakoupením vstupenky. Podařilo se vybrat neuvěřitelných 193 578,-Kč. DĚKUJEME!!!," nadšeně sdělil Jiří Pavlát, šéftrenér MSK Orlová.
Utkání skončilo remízou 8:8. K vidění byly vidět nádherné branky, neskutečné zákroky brankářů a úžasné akce na obou stranách. Určitě bylo na co koukat. Fanoušci, hráči a především i hlavní tváře benefiční akce byli naprosto spokojeni. 
"Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili, ať už jako diváci, dárci, nebo organizátoři. Jsme rádi, že se nám to podařilo zorganizovat," dodal ředitel MSK Orlová Michal Kozák.