HISTORICKY PRVNÍ PŘÁTELSKÝ ZÁPAS ŽENSKÉHO FOTBALU MSK ORLOVÁ

Přípravný zápas MSDŽ-A

Kotouč Štramberk x MSK Orlová 4:1

Historicky první přípravný zápas ženského oddílu fotbalu Městského sportovního klubu Orlová proběhl v sobotu 18. srpna 2018 ve Štramberku na hřišti divizního soupeře.
Na začátku zápasu bylo vidět, že pro oba týmy je to první přípravný zápas. Celý první poločas se hrál vyrovnaně, kdy mírnou převahu měly domácí hráčky, která pramenila z větší zkušeností a sehranosti. Náš tým ale v ničem nezaostával a snažil se hrát dopředu a pozorně bránit. Šance byly na obou stranách. Na první gól jsme si museli počkat až do 40. minuty, kdy se podařilo domácímu týmu vstřelit úvodní gól zápasu po drobném nedůrazu našich hráček v obraně. Utkání se hrálo za velmi horkého počasí a to i přesto, že výkop byl v 17:15. Poločasovou pauzu uvítaly oba týmy.
Ve druhém poločase se již častěji projevovala herní zkušenost našeho soupeře a jejich převaha byla znatelnější. Holky ale bojovaly a nechtěly zápas v žádném případě vypustit. Hrály s plným nasazením až do konce. Přišly i naše šance a pěkné akce, kde chyběl vždy jen kousek k dosažení kýženého gólu. Hlavně dva odpískané fauly (soupeř fauloval často, ale ne vždy byl faul odpískán), po kterých přišel přímý kop, znamenal ohrožení soupeřovy brány. Exekucí obou "přímáků" se zhostila kapitánka, a chyběly milimetry k úpravě skóre. Bohužel naopak soupeř své šance využil a po gólech v 53., 70. a 77. minutě zvýšil náskok již na 4:0. Obměnou pro náš tým, který i za tohoto stavu dál bojoval, byla 82. minuta, kdy jsme se dočkali zasloužené branky v síti soupeře. Na 4:1 snížila po zásluze kapitánka Lucka Gondíková.
Všem holkám patří dík za snahu a nasazení a hlavně vytrvalost. Výsledek není důležitý, šlo o přípravný zápas a my zkoušíme, učíme se a hlavně získáváme zkušenosti. Určitě se není za co stydět. Na druhou stranu je nutné přiznat, že je co zlepšovat. Je třeba se ze zápasu poučit a jít dál... cesta je dlouhá.