Exotické posily orlovského fotbalu

Možná jste je už zahlídli, jsou tři a přišli sem hrát fotbal. Nejnovější akvizice orlovského fotbalu. Sako, Bony a Kolo - tři hráči tmavé pleti přišli posílit řady FK Slavia Orlová. Hamed Sako osmnáctiletá posila z Itálie, Guehi Wilfried, kterému spoluhráči říkají Bony podle Wilfrieda Bonyho je nejstarší z trojice, je mu 22 a přišel z Paříže a Yoli Besseblot Kolo Andre pochází z Pobřeží slonoviny a je mu 18 let.

"Vzali jsme je jako volné hráče, zaplatili za ně pouze správní poplatek a samotní kluci u nás hrají v podstatě zdarma. Kvalitativně jsou o kus dál, takže se nám to vyplatilo. Kluci jsou zlatí, zapadli do kolektivu a nemůžu říct, že by s nimi byl jakýkoliv problém." Prozradil Jaroslav Jurček, předseda FK Slavia Orlová.

Sako vystudoval grafický design, Bony Marketing a management a doménou Kola je průmyslová mechanika. To, co tyhle kluky spojilo je fotbal a Orlová. My jsme je potkali při tréninku a položili jim pár otázek.

Jaké máte fotbalové zkušenosti kluci?

Sako: "Prošel jsem si různými kluby, například Boltiere, Atalanta, Paris Fc, Vicenza a teď kopu za Orlovou."

Bony: "Já hrál za Olympique de Nenilly, Racing Club 92, Schequeňa, což je klub ve Španělsku, dále AS Poissy, nebo WS Manly."

Kolo: "Zahrál jsem si 5. divizi v Itálii a poté 3. divizi v Belgii."

Co říkáte na naše město?

Sako: "Skvělí lidé plni respektu."

Bony: "Příjemné město s příjemnými lidmi. Je to hodně živé město, cítím se zde skvěle."

Kolo: "Myslím si, že město je velmi dobré. Viděl jsem také lidskost v občanech tohoto města, měl jsem možnost s nimi mluvit. Jsou velmi vstřícní a cizince tady vítají s respektem."

Jak dlouho chcete hrát v Orlové?

Sako: "To netuším, záleží to na mnoha okolnostech."

Bony: "Moje budoucnost je otevřená, věci ve fotbale se mění strašně rychle. Nikdy nevíte, co budoucnost přinese. Momentálně oblékám barvy Orlové a chci na hřišti ze sebe vydat vše."

Kolo: "Líp, než Bony bych to neřekl. Plně se ztotožňuji s tím, co řekl. Fotbal je o štěstí a zatím mi zde štěstí přeje."

Co si myslíte o úrovni fotbalu v Orlové?

Sako: "Na stupnici od 1 do 10 bych řekl tak 7."

Bony: "Řekl bych, že mé hodnocení nemůže nastínit individuální a kolektivní kvality, které tady vidím v každém tréninku. Myslím si, že tým má velkou kvalitu na to, aby odehrál skvělou druhou polovinu sezony."

Kolo: "Úroveň fotbalu je tu skvělá. V týmu jsou velmi zkušení hráči a také skvělí trenéři, kteří toho umí hodně naučit."

Kdo je váš fotbalový vzor?

Sako: "George Weah"

Bony: "Můj oblíbený hráč skončil teprve nedávno. Řekl bych, že je to nejlepší hráč v historii fotbalu. Hráč, který mě inspiroval k tomu, abych hrál fotbal a je to Ronaldihno. V současnosti mě nejvíce inspiruje Thiago Alcantara z Bayernu Mnichov."

Kolo: "U mě to je určitě Marcelo, Neymar a samozřejmě taky Didier Drogba, který stejně jako já pochází z Pobřeží slonoviny. A taky stejně jako Bonyho i mě inspiroval Ronaldinho."