en- ÚSPĚŠNÝ PODZIM TURISTICKÝCH ZÁVODŮ

Začátek podzimních závodů byl poznamenán nemocemi a jinými aktivitami našich závodníků. Na MČR ve štafetách, které se 15. září konalo v Mikulášovicích, tedy odcestoval jen omezený počet závodníků. Byl příjemný podzimní den a všem se dobře běhalo i když tratě byly dost náročné. Štafeta děvčat ve složení Alena Kazíková, Karolína Vozatárová a Petra Paluchová si odvezla bronz. Poprvé se také běžel TZ Long, což byl závod na 11 a půl km s využitím pouze technických dIsciplín (hod míčkem, odhad vzdálenosti, lanová lávka, orientace mapy, vázání uzlů a azimutové úseky). Velký úspěch zaznamenal Ondřej Genco, který zVítězil. Nutno ocenit i Hanu Gabzdylovou za 3. místo v konkurenci starších zkušených závodnic.

Tyto závody měly být zároveň přípravou na Mezinárodní mistrovství (MMTZ), které nás čekalo již o týden později v Oščadnici pod Velkou Račou. Naše výprava patřila mezi českými závodníky k nejpočetnějším i když nám na poslední chvíli ze zdravotních důvodů vypadly dvě závodnice. Dopravu nám zajistil MSK, ve kterém nyní působíme.

Závod byl slovenskými partnery po organizační stránce velmi dobře připraven. Terén byl náročný na fyzickou přípravu, konkurence byla vyrovnaná, trestných minut moc nebylo a tak o výsledku často rozhodovalo jen několik vteřin. V kategorii nejmladších žáků do 10 let první čtyři měli výsledné časy v rozmezí 22 vteřin. Náš Michal Branny zvítězil o jednu vteřinu před dalším naším závodníkem Jakubem Kůrkou. Vítězství si odnesl také Ondřej Genco v kategorii mužů do 35 let. Již tradičním 3. místem potvrdila svou stálou výkonnost Hana Gabzdylová. Nepopulární brambory (4.místa) si odnesli hned dva závodníci. Jan Kůrka měl sice nejlepší běžecký čas své kategorie, ale chyboval v zápise. Petra Paluchová naopak měla jen jednu trestnou minutu, ale slabší běh ji odsunul z medailových pozic. Dobrý výkon podala i Petra Badurová (5.místo) v kategorii žen. Bohužel běžela tak rychle, že nepostřehla odbočku na trati a návrat ji stál hodně sil i lepší umístění. Podobně dopadl i mladší žák, Dominik Cienciala, který nepostřehl jednu ze znalostních disciplín a následovala diskvalifikace.

V pondělí 1. října jsme se přišli pochlubit svými výsledky na MČR i na Slovensku panu starostovi. Vážíme si podpory města i oceňování našich výsledků touto formou. Určitě to bude motivovat i další děti a mládež ke sportování.