en-Turnaj MINIjudistů

Městský sportovní klub je zaměřen především na děti a mládež, proto nemohl chybět u pořádání dne dětí. 1. června u Domu dětí a mládeže se mohly děti pobavit na několika stanovištích MSK a nejen to. Pro děti z judoškolek MSK uspořádalo zakončení půlročního kurzu, tentokrát pod širým nebem. Turnaj MINIjudistů se konal už podruhé.

Osmdesát devět dětí ze sedmi školek bylo rozděleno do osmi družstev. Každý účastník turnaje dostal tričko se vzorem zvířátka a barvou přidělenou ke každé školce. Turnaj zahájil starosta města Orlové Tomáš Kuča v 16 hodin.

Turnaje se účastnily tyto školky: Modří Tygříci z MŠ K. Dvořáčka, Žlutí Býčci z MŠ Na Vyhlídce, Červení Medvídci z MŠ Okružní, Bílá Vlčata z MŠ Komenského, Černí Koníčci z MŠ Bezručova, Zelení Zajíčci z MŠ Ke Studánce a Oranžové Sovičky z MŠ Lesní. Býčci z MŠ K. Dvořáčka byli rozdělení do dvou týmů.

Do samotného finále se probojovalo družstvo Soviček, které v semifinále porazilo Vlčata a Medvídci, kteří si poradili s Býčky 2. Úspěšnějším z finálové dvojice byly Sovičky z mateřské školy Lesní, kteří si zaslouženě odnesli pohár za vítězství v turnaji.