en-Sezóna letního biatlonu začala

Novou sezónu jsme zahájili účastí na závodě v Praze na Kapslovně. Vyslali jsme dva zástupce, kteří se vrátili spokojeni s medailemi. Jana Zázvorková zvítězila v ženách, mezi muži kategorie C se Jiří Vilhelm probojoval na 3.místo.

V sobotu 28. dubna se vypravili tři závodníci do Zdětína u Prostějova a dva z nich se opět postavili na bednu. V kategorii žáků A zvítězil Jakub Kůrka a vteřinu za ním byl na druhém místě Michal Branny.

Sváteční den 1.května jsme se nelíbali pod třešní, ale tento čas jsme využili k uspořádání regionálního náborového závodu v Orlové. Na startu se postupně objevilo 73 závodníků z Orlové, Ostravy a Těrlicka, Břidličnou pak zastupoval závodník jediný.

Po závodě jsme zpovídali zúčastněné děti, co se jim na závodě nejvíce líbilo. Vybírám z odpovědí: Přátelská atmosféra mezi závodníky... opravené chodníky v lesoparku...otevřená Koliba s občerstvením......trasa nebyla dlouhá ... rozhodčí na střelnici nás upozorňovali, abychom nedělali chyby...byly pěkné medaile.

Na organizaci závodu se výrazným způsobem podílel Městský sportovní klub, což nám umožnilo soustředit se na technické zajištění a přípravu našich závodniků. Zároveň chci poděkovat Městu Orlová a Městském sportovnímu klubu za zajištění ocenění soutěžících a rodičům našich závodníků za pomoc při organizaci. Potřebné zázemí k závodu zajistila restaurace Koliba. Celkem jsme získali 16 medailí, které závodníkům předávaly nejmladší členky našeho klubu. Zde jsou jména nejlépe umístěných závodníků.

Přípravka hoši

1 Adámek Jakub

2 Uhlík Viktor

3 Kluka Matyáš

Přípravka dívky

3 Badurová Kateřina

Žáci A

1 Kůrka Jakub

2 Adamčík Maxim

Žákyně A 

1 Ligocká Nella

3 Jordanová Julie

Žáci B

1 Cienciala Dominik 

2 Szarowski Matěj

Žákyně B

1 Nowaková Jana

2 Badurová Lucie

3 Wybraniecová Simona


Žáci C

3 Kůrka Jan

Dorostenci + Junioři

3 Pavlík Robin

Muži

2 Genco Ondřej


Poděkování patří také všem rodičům i přátelům klubu za pomoc ve funkci rozhodčích a pořadatelů a všem závodníkům za kázeň v průběhu celého závodu.