en-NOVÝ (RE)START ORLOVSKÉHO FOTBALU

Finále mistrovství světa definitivně oznámilo konec fotbalové sezóny. Pro fanoušky to znamená okurkovou sezónu a dlouhé čekání na nové zápasy. Činovníci okolo kopané, nic takového nezažívají. Příprava nového ročníku je pro ně v plném proudu. Jedním takovým je Bronislav Schimke, který u Městského sportovního klubu Orlová působí jako administrátor a současně je členem výboru FK Slavie Orlová.

Bronislav je dlouhodobě s orlovskou kopanou spjatý, jak to všechno začalo?

"S fotbalem jsem začínal v Lazích, kde jsem působil do konce dorosteneckého věku, pak ale přišla škola, práce, rodina a na dospělý fotbal jsem prostě neměl čas. Kolem fotbalu jsem se točil ale pořád, a tak mně oslovil závodní dolu ČSA Ing. Twardzik, zda bych nepomohl Baníku ČSA Karviná. Moje příhoda s "Armádou" trvala asi 18 let, pak pár roků v FK Karviná. V roce 2000 mi za-volal Standa Matušík, tehdejší předseda Slavie Orlová, že se do Orlové vrací fotbal, zda bych nepomohl... No a od té doby s přestávkama jsem spojen s orlovským fotbalem. No, poslední roky jsou hlavně "záchrannou misí", kdy se s Jarkem Jurčekem snažíme zachránit to, co ještě ve Slavii zůstalo a přivést klub opět na úroveň , kterou si orlovský fotbal zaslouží. "

Pomáhá se záchrannou misí MSK?

"Myslím si, že vznikem Městského sportovního klubu a převzetím mládeže jsou vystaveny základy k tomu, aby se sport v Orlové začal zviditelňovat. Samozřejmě chceme k tomu přispět i my a napravit špatný dojem z minulé sezony kdy FK Slavia po 18 letech poprvé sestoupila."

Když už jste tu loňskou sezonu nakousl, jak ji byste ji zhodnotil?

"Minulá sezona se mně osobně hodnotí velice špatně, protože jsem byl přesvědčen, že pro záchranu jsme udělali opravdu hodně. Bohužel největším zklamáním pro mně byl přístup některých hráčů, o kterých jsem si myslel, že jsou opravdu místními patrioty."Na nevydařenou sezonu je potřeba zapomenout a soustředit se na tu další...

Na nevydařenou sezonu je potřeba zapomenout a soustředit se na tu další...

"Doufám, že se taková situace již nebude opakovat, protože do nové sezony vstupujeme s několika zásadními změnami. Tvoří se nový výbor , kde angažováním ředitele MSK Orlová Ing. Michala Kozáka jakožto poradce, chceme propojit struktury obou klubů. Přišel nový trenér, družstvo bylo posíleno zkušenými hráči z Bohumína. Také se do klubu vrátil orlovský srdcař Aleš Věčorek. Tak teď nezbývá, než jen čekat co to vše přinese. Samozřejmě naším prioritním cílem je návrat do krajského přeboru, a k tomu však kromě hráčských dovedností budeme potřebovat i podporu diváků, fanoušků a města, protože fotbal je týmový sport."


-jac-