en-ŽENY MSK Orlová x Spartak Lubina 0:3 (0:1)

Premiérový mistrovský zápas ženského týmu fotbalu Městského sportovního klubu Orlová v MSDŽ-A se odehrál před domácím publikem ve sportovním areálu města Orlová od 12:30 hod. dne 09.09.2018.

K premiéře ženského fotbalu v Orlové nám los vybral velmi těžkého soupeře, a to Spartak Lubinu. První ohrožení branky přišlo až v 7´, kdy Lubina prověřila pozornost naší brankářky, která šanci soupeře s přehledem pokryla. V 10´ jsme měli šanci i my, konkrétně pas z levé strany před bránou těsně minula Zuzana Ištoková. V 11´ po zmatku v naší obraně si dvě soupeřky před naší bránou tak dlouho dávaly přednost ke střele, až jim míč vzala brankářka Jana Opletalová. Ve 29´odpískal přesný rozhodčí faul na naší hráčku Hanu Roederovou, která se probíjela do zakončení a nařízený přímý kop rozehrála Simona Pipreková střelou těsně vedle. Ve 32´se zrodila naše největší šance. Po výborném obranném zákroku Jany Ištokové, která poslala pasem do brejku Lucku Michenkovou, která běžela sama na bránu, kličkou se zbavila brankářky, ale poté netrefila odkrytou bránu. To se stává, ale naše hráčky na chvilku ztratily koncentraci a z rozehrávky po nenápadné střele Šenkeříkové spadl balón až do naší sítě - 0:1. Další šance Lubiny přišla ve 42´kdy soupeř sice fauloval Barču Trhoňovou, kterou evidentně přistrčily rukama a povedenou střelu, sice na dvakrát, chytla Jana.

Druhý poločas jsme začali šancí v 52´ Barča poslala balón po lajně Zuzce, ta ho zatáhla až k bráně a na její vynikající centr bohužel nedosáhla Hanka ani Lucka. A zase platilo, nedáš, dostaneš. V 53´jsme dostali zbytečný gól, kdy se trefila Zelenková. Následovala další šance soupeře po naší špatné rozehrávce, ale soupeř netrefil bránu. V této části hry jsme se trošičku ze hry vytratili a výsledkem byla další povedená střela Zelenkové v 67´a zvýšení na 0:3! Naštěstí holky začaly po této brance zase hrát... V 81´po ukázkovém autu Hany Gabzdylové se ke střele dostala Lucka, ale rána šla těsně vedle. 83´do šance se dostala Hanka Roederová, ale také netrefila bránu. Poslední šanci zápasu měl soupeř v 90´, ale střelu s přehledem pokryla naše brankářka Jana.


Základní sestava našeho týmu:

Jana Opletalová

Barbora Trhoňová

Jana Ištoková

Hana Holáňová

Michala Urbančíková

Zuzana Ištoková

Alexandra Polášková

Simona Pipreková

Hana Gabzdylová

Hana Roederová

Lucie Michenková "C"

Střídání: Marianna Urbánková, Kamila Koláčková, Petra Minaříková a Jana Kovalová

Branky: 34´ Šenkeříková, 53´ a 67´ Zelenková


Tomáš Siekiera