en-MSK Orlová – FK Jakartovice 4:3 (2:1)

2. kolo MSDŽ-A

2´, 29´, 62´Pipreková; 69´Michenková - 43´, 80´ Havlíková; 56´ Luzarová

Zápas začal z naší strany velmi svižně a v první minutě (oficiálně 2´) přišla první akce našeho týmu a po jedovaté střele naší kapitánky Lucky Michenkové, Simona Pipreková parádně zavěsila do sítě a my šli do vedení. Hned v zápětí měl velkou šanci i soupeř, ale střelu brankářka Alex Polášková vyrazla. V 5´ jsme si vytvořili obrovský tlak před bránou soupeře, ale nedokázali jsme ho využít. V 15´ měly hned za sebou dvě šance sestry Ištokové, nejdříve Jana a pak Zuzka, ale trefily jen brankářku hostí. V 17´další akce našich holek - zpětná nahrávka Jany I. po přihrávce Hanky Gabzdylové na Lucku a její střela šla o kousek vedle. V 18´ Lucka nádherně našla přihrávkou Hanku Roederovou, které v dobré šanci nesedla střela a brankářka míč lapila. Ve 29´po nádherné individuální akci Simča trefila svůj druhý gól a zvýšila na 2:0 - fotbalová paráda! V té době jsme měli hru pod kontrolou a byli lepším týmem. Avšak v 43´ jsme, po špatné rozehrávce, dostali gól po pěkné střele Havlíkové.

Ve 49´se zase blýskla Alex, která chytila dobrou šanci soupeře. V 51´krásně z levé strany centrovala Lucka napříč celým brankovištěm, ale nikdo balón neusměrnil do brány. V 54´ Alex vynikajícím zákrokem, zamezila vyrovnání. To přišlo v 56´, kdy po rohovém kopu soupeře jsme nebyli schopni odkopnout míč pryč od brány a soupeř trestal - Luzarová dorazila balón do prázdné brány a bylo to 2:2. Naštěstí jsme zase začali hrát fotbal a naše kapitánka Lucka se začala zastřelovat. Nejprve v 58´ přímákem se trefila parádně, ale brankářka vyškrábla míč na roh a následně v 61´parádní střelu poslala nad branku. V 62´ Simča završila své parádní představení a opět nás poslala do vedení, když hlavou trefila přesně a završila tím svůj hattrick - 3:2! V této době jsme jasně soupeře přehrávali a byli fotbalovější. V 69´se ale Lucka dočkala, za svou snahu a předvedenou hru se dočkala gólu - po zachycení rozehrávky soupeře se uvolnila a krásnou střelou do levého horního rohu zvýšila na 4:2. V 75´se individuálně uvolnila Zuzana, ale její střelu vytáhla brankářka soupeře na roh. V 80´jsme zaváhali před vlastní bránou, nikdo nebyl schopen odkopnout míč do bezpečí a po střele Halíkové to bylo zase jen o branku 4:3. Za zmínku stojí i první žlutá karta, kterou dostala naše Míša Urbančíková, ale faul byl z těch nutných, jako záchranná brzda.

Ve druhém kole jsme se dočkali prvního vítězství v soutěži, holky zaslouží pochvalu za obětavost, kdy velmi vyrovnaný souboj dvou nováčků soutěže dokázaly vyhrát a poskočit na páté místo v tabulce. Zápas se musel líbit, ale je třeba neusnout na vavřínech a pilně trénovat. Pořád je co zlepšovat. Vítězství je o to cennější, že na střídačce byly pouze dvě hráčky a z toho jedna s ne úplně doléčeným zraněním. Tým ukázal srdíčko a to je velmi důležité. Holky blahopřeji!

Sestava MSK

Polášková Alexandra - Br.

Holáňová Hana

Ištoková Jana

Roederová Hana

Urbančíková Michala

Pipreková Simona

Ištoková Zuzana

Michenková Lucie - "C"

Urbánková Marianna

Trhoňová Barbora

Gabzdylová Hana

Střídání: Koláčková Kamila, Kovalová Jana

Tomáš Siekiera