en-MSK na RAPID CUPU

Na státní svátek 17. listopadu se fotbalový dorost Městského sportovního klubu účastnil turnaje RAPID-CUP 2017 v salové kopané dospělých. Do turnaje bylo nahlášeno 15 týmů, ale pro omezený počet se mohlo zapojit jen 8. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech. Tým OMSK (Orlovský Městský Sportovní Klub) byl nalosován do nejtěžší skupiny, ve které figuroval tým BLUES DEVILS, který hraje karvinskou ligu, BELLAVUE - tým složený z hráčů základního divizního kádru MFK Havířov a ISORA KOBLOV, což je pravidelný účastník turnaje poskládaný z amatérů.
"Hned na úvod turnaje jsme se střetli s ISOROU KOBLOV, kterou jsme porazili 3:1 i přesto, že jsme postrádali gólmana, který na poslední chvíli onemocněl, což byla pro nás citelná ztráta a celý turnaj musel odchytat hráč z pole," prozradil Miroslav Sikora, trenér týmu OMSK.
Druhý zápas byl o poznání těžší, ale i tak tým odehrál vyrovnané utkání. "Byl to skvělý výkon a zápas byl skutečně vyrovnaný, ale i přesto jsme bohužel BLUES DEVILS podlehli 1:0, což nás dostalo do pozice, kdy jsme museli ve třetím utkání s favoritem soutěže bodovat, abychom mohli uvažovat o postupu ze skupiny. Tento souboj bohužel podle očekávání proběhl ve stylu hry kočky s myší. Tým BELLAVUE byl nad naše síly, což potvrdil vysokým výsledkem 7:0. Nastala tak situace, kdy jsme čekali na soupeře ze skupiny "A" se kterým jsme se měli utkat o 5. místo. Soupeř však z důvodu dlouhé cesty domů utkání vzdal, a tak nezbývalo, než působení na turnaji ukončit," doplnil Miroslav Sikora.
Pro kluky z týmu OMSK to byla velká zkušenost do budoucna s dospělým fotbalem. "Jelikož byl turnaj omezený věkově limitem 18 let a více, nominovali jsme většinou kluky, kteří mají k tomuto věku nejblíže a jsou v dorostu posledním rokem. Náš mladý orlovský tým reprezentovali hráči - BOTUR, KOSCHNY, PAVLÍK, MOTLOCH, JEŽ, HOLOUBEK, KUBIŠ, HRUŠKA a GANOBČÍK. Všem moc děkujeme za skvělý výkon a těšíme se na další ročník tohoto skvělého turnaje," dodal Miroslav Sikora.