en-Krajského přeboru se účastnilo 17 judistů MSK

Hala ostravské tělovýchovné jednoty se v sobotu 14. dubna zaplnila mladými, kimony oděnými bojovníky. A není divu, konal se tam Krajský přebor mladších a starších žáků v judu.

Celá řada klubů na turnaj přivedla své bojovníky a pocho-pitelně, kde je událost týkající se juda, tam nechybí ani MSK Orlová a jeho judistický oddíl. Ten na turnaj přijel se sedmnácti závodníky.

Na to, jak si reprezentanti barev Městského sportovního klubu vedli, jsme se zeptali šéftrenéra Tomáš Heczka:

"Na medaili jsme bohužel nedosáhli, ale viděli jsme krásné a bojovné zápasy, za které se vůbec nemusíme stydět. V jedné váze jsme měli dokonce šest našich borců. Dvanácti závodníkům se podařilo získat body, které jsou potřebné k účasti na Přeboru České republiky. 

Čekají nás ještě dva bodovací turnaje, a to v květnu a v září. Snad se nám podaří získat potřebný počet bodů abychom měli také zastoupení na nejvyšší soutěži v této zemi."

Suma sumárum, naši kluci na turnaji získali 3x čtvrté, 2x páté, 1x šesté a 6x sedmé místo. Což vzhledem k velké účasti, a také tomu, že mnozí z našich judistů trénují teprve 4 měsíce, je víc než pěkné. A my je za jejich bojovnost a odhodlání obdivujeme a přejeme mnoho úspěšných chvatů v dalších kláních.