en-Turnaj minijudistů

Projekt Městského sportovního klubu - Judoškolky. Projekt, který předškolním dětem v mateřských školách přinesl jak umění bojového sportu v podobě zdravého pohybu, tak i respektu k soupeřům a trenérům. Projekt, který před Vánoci vyvrcholil velkým turnajem minijudistů.

Páteční první prosincové odpoledne se tělocvična na gymnáziu naplnila 70 dětmi a jejich rodinnými příslušníky. Celkem se v tělocvičně sešlo zhruba 300 lidí.

Do turnaje se zapojilo 7 školek, kterým byly přiřazeny zvířecí názvy týmů. Mateřskou školu K. Dvořáčka reprezentovali Tygříci, MŠ Ke Studánce Zajíčci, MŠ Komenského Vlčata, Býčci byli z MŠ Na Vyhlídce, Koníčci z MŠ Bezručové, Sovičky patřili k MŠ Lesní a Medvídci, kterých bylo více, utvořili dvě družstva a reprezentovali MŠ Okružní.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde se školky utkaly každý s každým na dvou tatami. Bojovalo se tak, že nastoupily děti vždy po jednou proti sobě. Úkolem bylo zmocnit se nafukovacího míče a ve stoje jej předat rozhodčímu. Do samotného finále se probojovali Sovičky a Medvídci. Úspěšnějším týmem byli Medvídci z MŠ Okružní, kteří si zaslouženě odnesli pohár. Všechny děti dostaly dárečky a památeční medaili.

"Děti i rodiče si turnaj užili, atmosféra byla naprosto skvělá. Judoškolky budou pochopitelně pokračovat i v nadcházejícím roce a příští rok opět počítáme s turnajem," prozradil Ing. Michal Kozák, ředitel MSK Orlová

.