ADIDAS 4 SPORT CUP 2018

Mladší žáci MSK ORLOVÁ se zúčastnili od 1. do 4. února 2018 mezinárodního halového turnaje na Slovensku v Prešově. Je to tradičně silně obsazený turnaj. Účastní se 155 týmů z 15 zemí a několika věkových kategorií.

Chtěli jsme si turnaj vyzkoušet, nabrat zkušenosti a hlavně, aby hráči sami viděli, jak se fotbal hraje jinde. Cílem bylo zkusit se poprat o dobré umístění a uvést Městský sportovní klub Orlová v dobrém světle.

Musím říct, že naše mužstvo s týmy na stejné úrovni hrálo vyrovnaný fotbal a nebojím se prohlásit, že i lepší. Bohužel, naši chlapci dostali s kluby na vyšší úrovni lekci z produktivity a hráčského umění, kdy poznali, že se mají ještě hodně co učit.

Celé mužstvo bylo v průběhu turnaje nervózní. Hoši se místy báli a hráli s některými mužstvy až s moc velkým respektem. Trápilo nás nevyužívání spousty šancí, čímž jsme přišli v prvních zápasech o důležité body.

V prvním zápase jsme remízovali, kdy jsme dostali hned v první minutě gól, ale brzy chlapci vyrovnali a z hrací doby 25 minut dalších 20 minut hráli na soupeřově polovině a marně dobývali jeho branku. Druhý zápas byl úplně opačný, ale taky se spoustou našich šancí, které jsme zase nevyužili, brzy jsme dali branku a úspěšně bránili soupeři, aby vyrovnal, až jsme bohužel obdrželi branku pouhou minutu před koncem. Třetí zápas byl mnohem lepší a zaslouženě jsme vyhráli, nicméně nás pořád trápilo nevyužívání šancí, ba dokonce netrefení několikrát prázdné brány. Poslední zápas jsme okusili hořkost vysoké porážky od mužstva, které hrálo nakonec o bronz a bohužel ten samý soupeř nám vystavil stopku i v postupu do semifinále. Po krásném třetím místě ve skupině jsme postoupili do čtvrtfinále mezi nejlepších osm mužstev. Po všech zápasech jsme se umístili na krásném šestém místě z patnácti mužstev, rozdělených do tří skupin.

Myslím, že kluci nabrali hodně zkušeností a zažili hodně krásných fotbalových chvil, a o to nám šlo především. Neudělali jsme žádnou ostudu, ba naopak ukázali, že se s MSK Orlová musí počítat i na dalších turnajích.

Moc chci hráčům poděkovat za předvedené výkony a výbornou hru a musím poděkovat rodičům, že pustili hráče takovou dálku reprezentovat náš klub.

Největší poděkovaní patří MSK Orlová za sponzorovaní turnaje.

Sestava MSK ORLOVÁ:

Řezák Robin, Dzuba Šimon, Mul Lukáš, Drígeľ Dominik, Grochol Michal, Messina Maicol, Sokol Mikuláš, Láznička Martin, Durčák Tomáš, Gnida Damián

Výsledky

  • MSK ORLOVÁ - FK Safi Prešov ( SK ) 1 - 1
  • MSK ORLOVÁ - BSE Palóc Farkasok ( HU ) 1 - 1
  • MSK ORLOVÁ - Junisty Gorodische ( UA ) 3 - 0
  • MSK ORLOVÁ - Dunakanyar Régió UFC ( HU ) 1 - 7
  • Čtvrtfinále MSK ORLOVÁ - Dunakanyar Régió UFC ( HU ) 1 - 7
  • 5. - 8. místo MSK ORLOVÁ - TSK - Magiszter - Nérifarm Ktf ( HU ) 3 - 0
  • 5. - 6. místo MSK ORLOVÁ - III.Ker.TVE Budapest ( HU ) 0 - 7

Jiří Oravec, trenér