David Turoň – trenér MSK

🦸‍♂️🥅👉Novou posilou do trenérského týmu MSK oddílu hokeje, který nám odpověděl na pár otázek se stal David Turoň, orlovský trenér, který si jako hráč prošel draftem NHL i spousty zahraničními soutěžemi a povede od nové sezony jako hlavní trenér mladší a starší žáky.

👉1) Můžete nám nastínit vaši hráčskou a trenérskou kariéru?
Tak tu hráčskou opravdu jen nastíním, protože by to bylo na dlouho, začínal jsem v 5 letech, kdy mě vzal na brusle můj otec a pak s bráchou jsem chodíval na veřejné bruslení a tam nás oslovili jestli nechci zkusit hokej, no a já u toho zůstal dodnes.
Zlom byl asi v dorostu a juniorech, kdy jsem šel hrát extraligu dorostu a juniorů do Havířova, dostal jsem se i postupně do mládežnických reprezentací do 17,18,19,20let, odehrál jsem i MS do 18 let ve Finsku, kde jsme obsadili 4. místo, v 17 letech si zahrál i seniorskou Extraligu, a pak byl v roce 2002 draftován ve 4. kole Torontem Maple Leafs. V tom samém roce jsem odešel hrát do Severní Ameriky a odehrál ještě MS do 20let v Halifaxu, ten rok jsem hrál v juniorské WHL za Portland Winterhawks, další tři sezony jsem pak strávil na farmářských týmech Toronta. V roce 2006 jsem se vrátil do Evropy a postupně hrál v ČR, 5 sezon na Slovensku Extraligu, 3 v Italii, pak 6 sezon Polsko a Anglie, kde jsem v roce 2016 s Krakovem vyhrál mistrovský titul a o rok později jsme byli bronzoví s Polonii Bytom. Tolik asi stručně k mé hráčské roli.
K trenéřině jsem se dostal tady v Orlové víceméně díky mému synovi, který tady v roce 2014 začal chytat a díky tomu, že jsem znal kluky jako je Filip Štefanka a Jan Sznapka, tak jsem postupně začal chodit pomáhat na led s dětmi, no a už jsem u toho zůstal dodnes, poslední 4 roky jako asistent hlavního trenéra 5.třídy, mladších/starších žáků.

👉2) Jak vznikla spolupráce mezi vámi a Městským sportovním klubem?
Jak už jsem psal výše za těch 6 let, kdy tady v Orlové působím jsem poznal plno lidí kolem a hlavně Jirku Pavláta a Filipa Štefanku, toho jsem již znal dlouhé roky, no a ti mě společně s Michalem Kozákem oslovili jestli bych nechtěl trénovat mladší a starší žáky jako hlavní trenér, no a neváhal jsem ani vteřinu.

👉3) MSK razí cestu Orlovských odchovanců a trenérů, myslíte že to je dobrá myšlenka, která se dá postupem času realizovat?
Určitě to je dobrý nápad, protože lidé, kteří mají ke klubu blízký vztah budou dělat svou práci s větší láskou a dávat tomu 100%.

👉4) Jak vypadá co se týče počtu dětí kategorie mladších a starších žáků?
Tyhle dvě kategorie máme velice dobře obsazené, mladších žáku 2008-09 je celkem 22 a starších 2006-07 je celkem 19, takže se moc těším na práci s nimi , většinu kluků a holek znám za poslední roky.

👉5) Jaké máte cíle do nové sezony 20/21, starší hráči (roč.2005) z loňské sezony odcházejí o kategorii výš, naopak přijdou mladší (roč.2009), čeká vás hodně práce?
Tak hlavním cílem bude zapracovat ročník 2009, je to už trochu jinde než byli doposud zvyklí, hlavně naučit je samostatnosti jak na ledě tak v šatně a přizpůsobit je vyššímu tempu tréninků a zápasů, ale myslím si, že to zvládnou bez problémů, pár kluků z ročníku 2009 již v loňském roce s námi chodilo trénovat a hrát zápasy, takže se toho nebojím.
Ve starších žácích 2006-07 nemám žádné obavy, tyto ročníky jsem trénoval s Filipem Štefankou dva roky zpět a byla to skvělá a nezapomenutelná sezóna, kluci jsou super parta a bojovníci, pokud budou makat na 100% bude to opět skvělá sezona.

👉6) V pozici hlavního trenéra vás čeká premiéra, těšíte se na tuto práci?
Ano čeká, ale myslím jsi, že jsem nasbíral za ty roky dost zkušeností, jak jako hráč, tak jako trenér a moc se těším na tuto novou výzvu a nemohu se již dočkat až začneme trénovat.
🏆🏆🏆