post

POPRVÉ V NOVÉM ROCE A VÍTĚZNĚ

V sobotu 11.01.2020 proběhlo 3. kolo Zimní baseballové ligy v Ostravě Vřesině. Po roce náročné tréninkové přípravy a nepovedené sezóně 2019, sladká odměna v podobě vítězného zápasu proti Skokanům Olomouc s výsledkem 8:4 pro naše barvy. Celkem jsme odehráli 3 zápasy, již zmíněný zápas se Skokany, dále pak proti Arrows Ostrava a Klasiku Frýdek- Místek. S Arrows jsme bojovali o vítězství až dokonce, ale jedna chyba v obraně darovala výhru soupeřům (prohra 6:5). Zápas proti Klasiku poznamenalo zklamání z prohry proti Arrows, soupeř nás deklasoval 12:2. Po dvou prohrách se dostavil úspěch a první vyhraný zápas. Gratuluji.

Pavel Novotný

post

BOHUMÍN WOMEN’S CUP 2020

V sobotu 11.01.2020 se náš ženský fotbalový tým zúčastnil 3 ročníku BOHUMÍN WOMEN’S CUP 2020, kterého se společně s naším týmem zúčastnili z ČR FC Baník Ostrava, FC Vítkovice a SK Brušperk, z SK TJ KOVO Beluša a Orava Team a z PL USK Jedynka Krzeszowice a KS Starówka Nowy Sącz.
V základní skupině jsme se postupně utkali s Baníkem (prohra 8:0), Belušou (těsná prohra 1:0) a s Krzeszowicemi (prohra v závěru vyrovnaného zápasu 1:0).
V malém semifinále jsme narazili na Oravu, které jsme ve vyrovnaném zápase podlehli 2:3 (obě branky za náš tým Michenková).
V utkání o konečné 7. místo jsme remizovali 1:1. Branku našeho týmu krásným lobem přes brankářku vsítila Trhoňová. Museli rozhodnout pokutové kopy. Naše brankářka Palová nedovolila soupeřkám proměnit ani jeden pokutový kop a naopak Trhoňová proměnila.

Pořadí turnaje:
1. FC Baník Ostrava
2. FC Vítkovice
3. SK Brušperk
4. TJ KOVO Beluša
5. KS Starówka Nowy Sacz
6. Orava Team
7. MSK Orlová🏅
8. UKS Jedynka Krzeszowice

Konečné 7. místo není určitě na oslavu, ale po zimní pauze jsme teprve zahájili přípravu na jarní část sezóny a holky se ještě hledaly. Na turnaji nás reprezentovaly: Michenková, Palová, Urbančíková, Gabzdylová, Pipreková, Roederová, Holáňová, Trhoňová, Majkútová a poprvé hrála naše nová posila Tylečková.
Tomáš Siekiera

post

Sport, zábava a hodně radosti

Sport, zábava a hodně radosti 🏋️‍♀️🤸‍♀️🤩

Na 170 dětí z mateřských škol si vyzkoušelo své první velké sportovní „závody“. Ve dnech 9. a 10. ledna 2020 se jako závěr prvního pololetí kurzu Sportovních školek uskutečnily dětské hry, a to v hale Gymnázia a OA v Orlové.
Do projektu Sportovních školek se v tomto pololetí zapojilo 217 dětí z celkem 17 středisek (14 školek). Pod vedením kvalifikovaných trenérů děti pravidelně jedenkrát týdně zdokonalovaly své pohybové dovednosti. Ty pak mohly předvést na velkých dvoudenních závodech, čímž završily své pololetní snažení.
„Závodníci“ nejprve oblékli týmové dresy rozdělených podle příslušné školky. Po prezenci se vrhli hned na věc. Absolvovali 8 zábavných stanovišť, včetně gymnastické průpravy ve skákacím hradě, ten zřejmě sklidil největší ohlas u děti. Po předvedení sportovních výkonů na všech stanovištích byly samozřejmě všichni závodníci ohodnoceni jako malí vítězové. První medaile však udělaly zřejmě největší radost. KOZA, klubový maskot, opět nenechal prostor trenérům na klidnou organizaci svými neustálými krádežemi vybavení a přesouváním stanovišť, což děti i rodiče náramně bavilo.
A co dále? Teď si děti odpočinou na tři týdny od svých svěřenců (možná i naopak) a v únoru najíždíme na další pololetí kurzu Sportovních školek. Na začátku června pak znovu při druhých sportovních závodech školek, ale to už pod širým nebem. Tak kdo ještě nevyzkoušel hurá do školky pro přihlášku.

9. 1. 2020

10. 1. 2020

post

Děkujeme za podporu v roce 2019

A na závěr ještě to nejdůležitější poděkování roku👏

👏DĚKUJEME všem našim sponzorům a partnerům, kteří nám v roce 2019 pomohli k takovým skvělým výsledkům jakých jsme dosáhli. Byl to rok náročný, ale stál za to.👏

Věříme, že naši partneři mohou být na nás právem hrdí 👍

Ještě jednou DĚKUJEME za podporu 👏👏👏

post

Mezinárodní turnaj přípravek

Vrcholem závěru letošního roku se stal dvoudenní Mezinárodní turnaj za účasti 22 týmů a zhruba 240 malých hokejových nadějí. 28. a 29.12.2019 uspořádalo MSK Orlová turnaj pro naše hokejové přípravky ročníků 2011 až 2013. „Tyto turnaje děláme hlavně pro naše nejmenší, tak aby si vyzkoušeli atmosféru velkého turnaje na domácí půdě. Do týmů jsme zapojili všechny děti co máme, tzn. i děti ročníků 2015 i 2016. Je to paráda vidět ty prcky, jak poprvé zápolí o kotouč s jinými dětmi než se setkávají na trénincích.“ sdělil popisoval šéftrenér Jiří Pavlát.
Bylo vidět velké nasazení našich malých hokejek na domácím kluzišti. Trenér Filip Štefanka neskrýval nadšení ze svých svěřenců „Všichni předvedli vynikající přístup ke hře. Některé děti takhle vyjely do zápasů úplně poprvé a bylo jim úplně jedno jestli hrají s dětmi o rok nebo dva staršími.“

🏒Atmosféru fantasticky dokreslovali rodiče v podobě neochvějných fanoušků na tribunách a výpomoci při pořadatelství. Velké díky pak patří hlavním koordinátorům akce Radce Tesařové a Míši Klimšové, které se opět postaraly o skvělý ohlas ze stran startujících týmů. Naše turnaje mají top hodnocení a právě díky tomuto ohlasu se k nám vrací i týmy z dalekého zahraničí.

🏒A jak to vlastně dopadlo?

Ročník 2011
1. MSK Orlová
2. HC Zubr Prostějov
3. SK Prostějov

Ročník 2012
1. Vasav Budapest
2. SK Prostějov
3. HC Frýdek-Místek

A ročníky 2013 a mladší se týmy umístily všechny rovným dílem na zlaté příčce. 👏👏👏

post

Original Cup 3vs3

Druhý svátek vánoční jsme mohli sledovat urputné boje hobby turnaje Original Cup 3vs3.
V rámci svátečního dne se nám představilo 90 amatérských hokejistů, kteří mezi sebou změřili síly, a to v začátečnické a pokročilé kategorii.

Gólové hody byly vidět prakticky v každém utkání.

Přes náročné playoff si nakonec týmy odvezli své vítězné plakety. 🏆
Pokročilí:
🥇HC Ghost
🥈HC Promarněný talent
🥉Tasin Team

Začátečníci:
🥇Orlovská sborna B
🥈Múdrá sova
🥉Winter Legends

Gratulujeme vítězům, děkujeme zúčastněným a za pár měsíců se těšíme na již 5. ročník 👏👏👏

post

Poslední zápasy malých hokejistů v roce 2019

V neděli 22.12. odehrály poslední mistrovské utkání v tomto roce děti 3. třídy proti Vítkovicím a Frýdku-Místku.
Vždy stavíme dva týmy (áčko a béčko) a dnes jsme to pojali jako přípravu na domácí mezinárodní turnaj, který odehrajeme 28.-29.12.2019.

Áčko potvrdilo, že jsou dobře připravení. Dobře bruslí, bojují a jde vidět, že je to baví.

V béčku jsme dnes zapojili do utkání 4 naše holky a děti ročníku 2012, škoda jen těch neproměněných šancí, protože jich bylo mnoho a nemáme ještě tu razanci ve střelbě. Na tom však ještě hodně zapracujeme.

Všem patří velká pochvala za první část sezony.

Jiří Pavlát