BOHUMÍN WOMEN’S CUP 2020

V sobotu 11.01.2020 se náš ženský fotbalový tým zúčastnil 3 ročníku BOHUMÍN WOMEN’S CUP 2020, kterého se společně s naším týmem zúčastnili z ČR FC Baník Ostrava, FC Vítkovice a SK Brušperk, z SK TJ KOVO Beluša a Orava Team a z PL USK Jedynka Krzeszowice a KS Starówka Nowy Sącz.
V základní skupině jsme se postupně utkali s Baníkem (prohra 8:0), Belušou (těsná prohra 1:0) a s Krzeszowicemi (prohra v závěru vyrovnaného zápasu 1:0).
V malém semifinále jsme narazili na Oravu, které jsme ve vyrovnaném zápase podlehli 2:3 (obě branky za náš tým Michenková).
V utkání o konečné 7. místo jsme remizovali 1:1. Branku našeho týmu krásným lobem přes brankářku vsítila Trhoňová. Museli rozhodnout pokutové kopy. Naše brankářka Palová nedovolila soupeřkám proměnit ani jeden pokutový kop a naopak Trhoňová proměnila.

Pořadí turnaje:
1. FC Baník Ostrava
2. FC Vítkovice
3. SK Brušperk
4. TJ KOVO Beluša
5. KS Starówka Nowy Sacz
6. Orava Team
7. MSK Orlová🏅
8. UKS Jedynka Krzeszowice

Konečné 7. místo není určitě na oslavu, ale po zimní pauze jsme teprve zahájili přípravu na jarní část sezóny a holky se ještě hledaly. Na turnaji nás reprezentovaly: Michenková, Palová, Urbančíková, Gabzdylová, Pipreková, Roederová, Holáňová, Trhoňová, Majkútová a poprvé hrála naše nová posila Tylečková.
Tomáš Siekiera