"Tuto otázku si občas pokládám i sám sobě. Jsem člověk, který má rád práci, neumím nic nedělat. Vždycky říkám, že si jednou ponesu svou vlastní rakev. Představa, že nemůžu nic dělat je hrozná. Mám rád práci, mám rád sport a mám rád život. Tomáš Heczko je člověk, který se ubrání početní přesile, ale zároveň se rozbrečí u romantického filmu."

Městský sportovní klub Orlová uspořádal jednodenní soustředění pro judisty všech věkových kategorií z širokého okolí a pozval slavnou judistickou osobnost. Do Orlové se přijel podívat a vést trénink známý medailista a olympionik Jaromír Ježek. A nejen on, společně s ním totiž přijel jeden z nejlepších trenérů Juda v České republice Zdeněk Kašík.

V průběhu měsíců ledna a února probíhá nábor do druhého kola kurzu JUDOškolky. Kurzovné ve výši 590 Kč za dítě je hrazeno na sportovní pololetí. Aktuálně jsou kurzy spuštěny na osmi školkách a budou probíhat až do 31. května 2018. Po té se mohou děti těšit na velkolepý turnaj školek v MINIjudu, kde získají spousty dárečků a hlavně své JUDOtričko....

Projekt Městského sportovního klubu - Judoškolky. Projekt, který předškolním dětem v mateřských školách přinesl jak umění bojového sportu v podobě zdravého pohybu, tak i respektu k soupeřům a trenérům. Projekt, který před Vánoci vyvrcholil velkým turnajem minijudistů.

5. listopadu 2017 se v Ostravě konal Krajský přebor benjamínků v judu a orlovský Městský sportovní klub tam se svými nejmenšími judisty nesměl chybět. Sedmnáct reprezentantů našeho města se vydalo do Ostravy ukázat, co se pod vedením trenérů Tomáše Heczka a Lukáše Fingera naučili.