BĚH ORLOVOU 11.07.2021 OD 10:00

Dlouho se čekalo na lepší podmínky pro pořádání podobných akcí, ale nakonec jsme se dočkali. Velký trend amatérských běhů nemine ani naše město. MSK Orlová pro Vás připravilo unikátní první velký běh po stezkách našeho krásného města. I když je naše město často skloňováno s přízviskem NEJHORŠÍ město ČR, ti co se v něm narodili nebo v něm bydlí ví, že reálnost “průzkumu” je úsměvná.

Ale na druhou stranu, proč toho nevyužít. Dokážete si představit, že se někdy setkáte se svými přáteli a vy se budete moci pochlubit tím, že jste absolvovali sportovní závod v tom nejhorším městě? Že jste měli tu odvahu a vkročili jste na místo, kde ani možná ani slunce nevychází? Že Vás během samotného závodu nikdo neokradl, nenaháněl se zbraní, že jste se museli vyhýbat stovkám odhozených drogových jehel, nebo že jste museli utíkat před smečkou zatoulaných vzteklých psů? PŘESNĚ TAKOVÉ PŘEDSTAVY MAJÍ NEZASVĚCENÍ LIDÉ O ORLOVÉ. A vy pak můžete říct, že jste to zvládli!

Samozřejmě, že Orlová taková není ani v těch nejsmyšlenějších představách. Máme nádherné zelené město a máme spousty krásných zákoutí. Naše tratě vás zavedou do míst, kterými se Orlová může chlubit.

Celý závod odstartuje v 10:00, a to 1 km tratí, která bude spíše určena pro děti (samotné nebo s rodiči), které budou moci absolvovat mimo běh také zábavná dovednostní stanoviště. Následně vypustíme vlnu 3 km běžců, kteří se přes sportovní areál “proběhají” do blízkého lesoparku, kde po nově zrekonstruovaných stezkách opět doběhnou na místo startu. A poslední běžecký balík pouštíme na 6 km trať, která je v podstatě stejná jako ta tříkilometrová, ale běžci si ji dají 2x 🙂

Závod nechceme pořád jako velké masové běhy, které znáte z celé republiky. Celá sportovní akce je výhradně amatérského charakteru. Nejde tedy o nejlepší uběhnuté časy, ale především o zážitek ze svého sportovního výkonu. Nesměřujeme na běžce, kteří jsou podobnými běhy již zkušenými matadory, ale primárně na běžce, kteří si obdobnou akci vyzkouší například poprvé. Tomu odpovídají i zvolené tratě.

STARTOVNÉ:
1. ZDARMA – registrace do závodu
– uvedení ve výsledkové listině
– startovní číslo
– pamětní žeton
– drobné občerstvení
– dokonalý pocit z uběhnuté tratě

2. MEDAILOVÉ (pouze pro prvních 200) – 230 Kč/ běžec
– získáte všechny výhody startovného ZDARMA
– po doběhnutí získáte krásnou kovou zlatou pamětní medaili s krásnou stuhou

NEVYHOVUJE VÁM TERMÍN a chtěli by jste i tak získat krásnou medaili? Znáte přece naše Virtuální běhy (únor- květen), máme tady pro Vás možnost absolvování dané tratě i virtuálně. Princip je stejný jako v minulých bězích. Registrujte se, zašlete důkaz o splnění zvolené tratě a medaili si můžete vyzvednout nebo Vám ji zašleme poštou.

A POZOR NENÍ TO JE ZÁVOD PRO SEBE

Společně s Nadací ČEZ můžete svým výkonem pomoci potřebným, konkrétně Kateřině Křístkové. Kačka je dcerou trenéra baseballu Michala v MSK Orlová. Život k ní moc přívětivý nebyl od narození. Kačka prodělal zánět mozkových blan, což mělo výrazný vliv na fyzické postižení pohybového aparátu, tzn. že je imobilní. Vlivem nemoci Kačenka trpí i mentálním hendikepem. A to vše dohromady, pak znemožňuje Katce aspoň trošku okusit sport. Jelikož jsme však sportovní organizací, snažíme se ke sportu přivést prakticky každého. Cvičení na zdravotní pomůcce MOTOMED si může Katka nejen užít pocit ze “sportování”, ale především to přispěje ke zlepšení fyzické kondice, která je nutností k aspoň k částečnému zlepšení jejího stavu. Pomůcka však není výhradně pro Katku, ale bude užívaná také v seniorských centrech.


A jak tedy pomoci? Nechceme od Vás žádné peníze, ale pouze Váš pohyb. Znáte aplikaci EPP? – www.pomahejpohybem.cz – Ať už běháte, jezdíte na kole, nebo chodíte na procházky, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro vámi vybraný projekt, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří. A jedním z těch projektů bude 11.07.2021 zpřístupněn projekt pro Kačku – MOTOMED NEJEN PRO KAČKU.

Takže na Vás už jen je nainstalovat si uvedou aplikaci do svého chytrého telefonu, absolvovat trať a připsat generované body na uvedený projekt. Pokud by jste měli jakýkoli problém s aplikací, budeme na místě nápomocni s čímkoli by jste potřebovali.

REGISTRACE UKONČENA

Startovní čísla Virtuální varianty: