Zakončení Sportovních Školek

Trenér není stroj, ale trénuje děti s vášní pro sport.
Trenéři hrají zásadní roli v rozvoji sportující mládeže. Nejenže jim poskytují technické dovednosti a znalosti o sportu, ale také působí jako vzory a mentoři. Pomáhají dětem rozvíjet nejen fyzické schopnosti, ale také hodnoty jako disciplína, fair play a týmová spolupráce. Není třeba hodnotit jaký nedocenitelný přínos má sport a pravidelný pohyb na rozvoj zdravého dítěte. Ale je zapotřebí říci, že dobrých, oddaných a především nadšených trenérů je opravdu málo a jsou v mnoha místech vzácností. Lidé, kteří vykonávají tuto psychicky velmi náročnou práci, dělají pro děti „první, poslední“ především z lásky ke sportu a radosti práce s dětmi.
Nejde o motivaci ve smyslu finanční odměny. Ono zaplatit tuto trenérskou vášeň, především u nejmenších kategorií, opravdu nejde. Představte si nespočet hodin, co trenér absolvuje s dětmi na trénincích, v přípravě na ně, turnajové nebo zápasové vytížení. Kolik dětských slz musel utišit, kolik ranek ošetřit, kolik čůracích doprovodů musel absolvovat s minisporťáky, kolikrát musel udržet nervy na uzdě. Na úkor volného času, dělají něco, co má pro budoucno smysl. A proto jsem velice vděčný za osoby, které pomáhají v této činnosti v MSK. Sportující mládeže v jednotlivých oddílech je již nad hranicí 800 členů (do 18ti let) a náš trenérský tým čítá přes 60 zodpovědných trenérů a dobrovolných pomocníků pracující pravidelně, den co den, s nadšenými malými sporťáky. Trenéři často inspirují a motivují děti, aby dosahovaly svých cílů a překonávaly překážky. Poskytují emocionální podporu a vedení, což je důležité pro dětský rozvoj.
„Trenéřina“ je však často i nevděčnou pozicí, kdy se nesetkáte vždy jen s pozitivními ohlasy na svou práci a je nutné si sám, jako trenér říci, PROČ tuto práci dělám a proč pro ni obětuji tolik času na úkor rodiny, přátel a sama sebe. Protože svůj sport milujeme, jsme mu oddání a chceme poskytnout možnost tuto vášeň představit i dětem, které možná v budoucnu také uchvátí házení, kopání, bruslení apod.
Jsem pyšný na tým, který v MSK máme a že jedeme stále na plné obrátky, jako při založení MSK v roce 2016. Ve fotogalerii níže pak můžete nahlédnout do tváří trenérů, kteří chystali obě letošní zakončení sportovních školek a sami si udělejte obrázek, zdali jste udělali správně s přihlášením Vašeho potomka mezi rodinu MSK Orlová.
DÍKY TRENÉŘI ZA SKVĚLOU PRÁCI
Kozák Michal, ředitel MSK Orlová