Velké meziškolkové závody opět roznášely radost

Projekt sportovních školek se pro nás stal základním kamenem činnosti MSK, kdy pracujeme pravidelně s dětmi i od tří let.👧👦 Pravidelné návštěvy školek našimi skvělými trenéry mají jistě velmi kladný přínos v rozvoji pohybových aktivit pro nejmenší děti z Orlové a taky okolí. Dnešním dnem ve velké sportovní hale Gymnázium a Obchodní akademie Orlová se mezi sebou „utkaly“ školky především z Orlové a výzvu přijala také MŠ Doubrava. Celkem v letošním pololetí navštěvuje sportovní školy na 270 dětí a v dnešním prvním turnusu se představilo hned 106 „závodníků“.🤸‍♀️⛹️ Obecné veselí střídalo nadšení dětí, které nastupovaly v barvách svého týmu a snažily se předvést co nejlepší výkon se svými trenéry.💪 Deset náročných stanovišť si děti užily dosyta. Skákací hrad praskal ve švech🏰, míče se kutálely všude možně⚽️🏀⚾️, trenéři si vyřvali při fandění své hlasivky🙋‍♀️🙋‍♂️. Prostě ŠKOLKY jak mají být – zábava, radost a trošku disciplíny. Medaile pro každého závodníka🏅, drobné odměny a především gratulace k výkonu od těch nejpovolanějších, konkrétně pak paní Ing. Pavlíny Kucharczykové (vedoucí oddělení školství, kultury a sportu), které moc děkujeme za návštěvu.
Těšíme se na děti i v druhém pololetí a pěvně věříme, že děti se těší opět na nás a naše trenéry.😁🤩
 
Druhy den:
Nemoci nám svírají malé sportovce, ale i tak Meziškolkové závody proběhly v euforii.
Včerejší den se opět ozýval hukot hudby, ozvěny sportovního náčiní a především dětský smích ze sportovní haly Gymnázia a OA Orlová,😁 kdy v závěrečném turnusu ukončovaly své pololetí děti především z mimo orlovských školek. Celkem 60 malých sportovců (velká nemocnost) se vydalo na deset sportovních stanovišť za bouřlivého povzbuzování svých nadšených fanoušků z řad rodičů. 🤩
V rámci projektu nejde o to, aby děti uměly ve 4 letech běhat jako opravdoví atleti, jde nám především o to, aby si do budoucna zamilovaly zdravý pohyb a nasály návyky vedoucí ke sportovním hrám.🤸‍♀️ Děti se po dobu půlroku učily především základům disciplíny, následováním trenérských pokynů a hlavně si měly užít spoustu zábavy, které pohyb přináší.🥳
Děkujeme včerejším návštěvníkům akce za příjemnou sportovní atmosféru🤩 a snad se potkáme opět v následujícím pololetí, kde na děti budou čekat naši skvělí trenéři MSK Orlová.😁