Bruslení škol a školek je zpět!

Dnešním dnem jsme opět zahájili výuku malých školáků ve formě zábavného bruslení. Mateřské a základní školy nejen z Orlové, ale také z Rychvaldu, Dolní Lutyně, Petřvaldu i Dětmarovic se k nám pravidelně vrací a společně s našimi trenéry absolvují několika hodinové lekce výuky bruslení na ledové ploše. První krůčky na ledové ploše jsou obvykle velice náročné pro děti, a proto se snažíme jim lekce co nejvíce ulehčit a především je dostatečně zabavit, aby si bruslení možná i zamilovali. V letošním roce nám v této věci opět skvěle pomohla Nadace OKD , která v rámci našeho projektu „První krůčky na ledě“ poskytla 20.000 Kč na zakoupení tréninkových pomůcek, konkrétně pak pomocných plastových chodítek. Děti se učí jednoduchými krůčky, s plnou oporou začínají bruslit jakoby chůzí a postupně automaticky přechází přirozeně do pohybů bruslení.
Lekce jsou rozděleny do několika tematických lekcí, které by na konci kurzu naučit dítě aspoň základům, jak se na ledové ploše bezpečně pohybovat. Pro ty šikovnější již bruslení začíná být pohodlné jako přirozený pohyb.
A kde rozvíjet dále své pohybové aktivity? No přece v MSK, kde máme na výběr z velké škály různorodých sportů.
ŽIVOT JE O ZÁŽITCÍCH!