Moravskoslezská střelecká liga 2022-2023

V neděli 12.března proběhlo v Karviné poslední kolo Moravskoslezské ligy ve střelbě ze vzduchové pušky vleže na 10 m. Od listopadu 2022 proběhlo celkem pět kol, z nichž se pro každého počítaly tři nejlepší výsledky. Poslední kolo bylo zároveň oblastním přeborem, kdy se soutěžilo o titul Přeborníka oblasti. V každém kole soutěžíci stříleli celkem 30 ran do terčů, kdy desítka je o velikosti tečky. Celkem tedy bylo možné získat maximálně 300 bodů v každém kole (900 bodů za celou ligu).

            Nejmladším účastníkem byl náš Matyáš Žyla, s celkovým výsledkem 734 bodů se umístil na 3.místě v kategorii Kluci-přípravka.

            V kategorii Dívky-přípravka se výrazně zlepšovala Tereza Horká, která se od 218 bodů v první střelbě postupně zlepšovala až na 275 bodů v posledním kole. Získala tak 1. místo i titul přeborníka.

            Výsledky dalších kategorií

Kategorie

Příjmení Jméno

Body

Umístění liga

 

Dívky I.

Horká Lucie

813

1.místo

Přeborník

Kluci I.

Novák Ivo

762

1.místo

Přeborník

 

Siostrzonek Jonáš

722

2.místo

 

 

Hampel Patrik

701

3.místo

 

Dívky II.

Badurová Kateřina

813

1.místo

 

 

Jordanová Sofie

812

2.místo

Přeborník

Kluci II.

Adámek Jakub

835

2.místo

Přeborník

Dívky III.

Ligocká Nella

840

1.místo

 

 

Jordanová Julie

837

2.místo

Přeborník

Kluci III.

Branny Michal

860

1.místo

 

Ženy

Vilhelmová Eva

844

1.místo

Přeborník

 

Vozatárová Karolína

822

2.místo

 

            Čekání na vyhlášení výsledků nám zpříjemnila skupina historického šermu s ukázkou souboje. Účastníci soutěže pak měli možnost vyzkoušet si zbraně i brnění.

            Celkem čtrnáct našich členů si odvezlo medaile a šest z nich i pohár pro přeborníka oblasti. Všichni si pak odvezli cenné střelecké zkušenosti, aby je následně využili v závodech letního biatlonu.

 Vedoucí oddílu:  Eva Vilhelmová MSK Orlová

Máme mistryni EVROPY

České hokejistky do šestnácti let vystoupaly na pomyslný vrchol Evropy a nechyběla u toho naše hráčka Katka Nogová Finalový zápas ČESKO – MAĎARSKO 4:1 (1:1,

Read More »

Dorost poprvé klopýtnul

Dnes naši dorostenci hráli na Interu Petrovice, naším neoblíbeným soupeřem. Bohužel to bylo znát, prohráli jsme 3:0 a náš náskok v tabulce se ztenčil na

Read More »