Mezinárodní turistický závod v Orlové

Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě se koná střídavě na území České a Slovenské republiky od roku 1995. Orlové byla organizace tohoto závodu svěřena již potřetí (předešlé závody byly v letech 1998 a 2013). Po zkušenostech z minulých ročníků jsme se zaměřili na maximální zjednodušení všech nutných záležitostí spojených s pořádáním takové akce.

               Zázemí pro závodníky poskytla ve svých tělocvičnách základní škola Školní, prostory pro start, cíl a slavnostní vyhlašování jsme našli v Letním kině. Závodníky přišel přivítat i starosta města Mgr. Miroslav Chlubna. Po slavnostním zahájení již probíhala příprava na start. Padesátka rozhodčích a pořadatelů již byla rozmístěni na trasách závodu v délce od 4 do téměř 6 km.

               Do tohoto závodu postoupilo celkem 13 závodníků z Orlové, bohužel tři z nich se museli odhlásit ze zdravotních důvodů. V každé kategorii startovalo šest nejlepších závodníků z České republiky a šest nejlepších závodníků Slovenské republiky. A jaké bylo umístění našich závodníků?

               Na stupně vítězů se ve svých kategoriích postavili tito závodníci:

  1. místo Nella Ligocká a Ondřej Genco
  2. místo Petra Badurová

Nejméně oblíbené  4.místo tentokrát vyšlo na Kateřinu Badurovou a Michala Branného

5.místo Jakub Kůrka, 6.místo Jana Nowaková, 8.místo Šimon Bolek, 10.místo Sofie Jordanová  a v azimutech se zamotala Barbara Solichová.

               Ke spokojenosti závodníků přispěl stánek s občerstvením, který zajistilo vedení MSK.  O příjemnou atmosféru se pak staral maskot MSK Orlík. Všichni si pak chválili velmi pěkné prostředí nejen Letního kina, ale i blízkého lesoparku.

               Další týden nás již čekalo Mistrovství smíšených dvojic v blízkém Frýdku-Místku. Využili jsme blízkosti závodiště a poslali do kategorie do 30 ti let (součet věku obou závodníků) hned čtyři dvojice.

Mezi 33 dvojicemi se na medailová umístění dostaly hned dvě dvojice.

2.místo Nella Ligocká a Michal Branny

3.místo Barbara Solichová a Jakub Kůrka

12.místo Julie Jordanová a Dominik Cienciala

13.místo Sofie Jordanová a Jan kůrka

V kategorii do 70 ti let nás reprezentovala dvojice Eliška Bílková a Ondřej Genco, která se umístila na 12.místě mezi 24 dvojicemi.

V kategorii přes 70 let se naše dvojice Petra Badurová a Jan Bensch umístila na 5.místě mezi 12 dvojicemi.

               Poslední turistický závod letošní sezóny nás čekal o týden později ve vzdáleném Pacově. Tento závod je nejnáročnější specielními pravidly. Už i ti nejmladší se musí naučit orientovat v terénu podle buzoly a odhadovat vzdálenost. Pro muže a dorostence si tentokrát pořadatelé připravili lahůdku v azimutech. Vedly těžkým neprostupným terénem a neztratit se v hustém lese už vyžadovalo velké umění.

A zde je umístění nejlepších našich ve svých kategoriích:

První místa Sofie Jordanová a Barbara Solichová

2.místo Michal Branny

3.místa Julie Jordanová, Josef Piš a Šimon Bolek.

Neoblíbená  4.místa Patrik Hampl, Kateřina Badurová, Jakub Adámek a Michal Vošahlík.

Domů jsme si tedy vezli šest triček pro vítěze a také několik cen z oblíbené tomboly.

Jiří Vilhelm

MSK Orlová