Mladší žáci skončili na mistrovství české republiky čtvrtí

V soboru 24.6. se konalo v Kroměříží mistrovství ČR ml. žáků v inline hokeji. Naším klukům z MSK se podařilo probojovat mezi čtyři nejlepší a zabojovat tak o medaile.
V semifinálovém utkaní jsme narazili na nejlepší tým v lize a tím byl celek z Kroměříže. Čekal nás tedy opravdu těžký soupeř.
IHK Hanáci VS. MSK Orlová 7:1
Do utkání jsme vstoupili s velkou vervou a odhodláním porazit favorita a dostat se tak přes něj do finále. První polovinu jsme hráli velice vyrovnaně kluci hráli parádně. Vypadalo to, že první polovina utkání skončí bez branky, jenže soupeř byl důraznější v před brankovém prostoru a podařilo se mu na konci první půle dotlačit puk do naší brány. Stav po první půlce 1:0 pro Hanáky.
Druhá polovina utkání už tak vyrovnaná nebyla. Soupeř nás začal přehrávat v každém směru a nám nezbývalo nic jiného než bránit a čekat na šanci. Za stavu 3:0 to nevypadalo pro nás vůbec dobře, ale přece jenom malá naděje tam byla, když po přesné střele mezi betony snižoval Czyž na 3:1. Bohužel soupeře to nijak nerozhodilo a o to víc se tlačil do koncovky. Zbytek zápasu už nás soupeř do ničeho nepustil a zaslouženě vyhrál.
Night Birds Přerov VS. MSK Orlová 4:3sn.
Zápas o třetí místo byl hodně napínavý a plný emocí na obou stranách, kdy jako první se prosadil tým z Přerova a dostal se tak do jednobrankového vedení. My jsme ale nezaháleli a obratem jsme srovnali na 1:1 a tak přetlačovaná pokračovala do konce první půle. Ve druhé časti zápasu jsme byli více produktivní v útoku a podařilo se nám odskočit o dvě branky. Ke konci zápasu už to vypadalo velice slibně pro náš tým, jenže v poslední minutě přišel nečekaný zvrat, kdy se soupeři podařilo srovnat na 3:3. Následovalo tím pádem prodloužení. Ve kterém se nepodařilo ani jedné straně rozhodnou a zápas se přesunul do závěrečných samostatných nájezdů. První gól padl až při šesté sérii nájezdů a Sovičky šli do vedení. Na řadu přišel Lyčka, který pěknou střelou srovnal. V sedmé sérii se opět Přerovským podařilo jít do vedení a na to už jsme bohužel nedokázali odpovědět při smolném nájezdu kdy našemu hráči se postavil kotouč, který mu následně na to odskočil. Rozhodčí v ten moment rozpažil a ukončil zápas v prospěch Přerovských Soviček. Bohužel i takové situace se ve sportu dějí a dějí se i špičkovým profesionálním hráčům.
MSK tak po velmi napínavém utkání bere bramborovou medaili a na Mistrovství ČR končí na čtvrtém místě.
Klukům bych chtěl tímto poděkovat za skvělou první sezónu v Inline hokeji. Za jejich práci na trénincích a v zápasech, kdy se po celou sezónu nevzdávali a ukazovali sílu celého týmu a i přestože teprve před dvěma měsíci poprvé nastoupili na inline plochu v bruslích, dokázali konkurovat i přehrávat soupeře, který hraje inline hokej o hodně déle. Za to jim patří můj velký obdiv a Dík.
Trenér: Piš

HFLO má svého vítěze

V neděli 25.2. se na našem zimním stadionu uskutečnilo finále hokejové ligy HFLO. Letošní ročník byl velice vyrovnaný a přinesl spousty pěkných zápasů. Jinak tomu

Celý článek