Pojď hrát hokej přivítal v Orlové 35 nových hokejistů

Největší sportovní oddíl v MSK, oddíl ledního hokeje, dnes hostil v rámci republikové kampaně Týden hokeje svou náborovou akci POJĎ HRÁT HOKEJ. I přesto, že k dnešnímu dni oddíl evidoval 102 členů v přípravce (tj. děti do 7 let) věříme, že nesmíme ve svém náborovém úsilí polevit. A pracovitost trenérů hokeje nese své ovoce. Hned 35 nových malých hokejových nadšenců navštívilo dnešní akci.

Online registrace v letošním roce usnadnila a především urychlila příchozí „odbavení“ zájemců o vstup na ledovou plochu. Po krátkém vysvětlení kdy, kde, co a jak, se rodiče s dětmi přesunuli do VIP místnosti ke krátké prezentaci, kde už je čekalo duo Jirka Pavlát a Michal Kozák, kteří rodiče provedli základními informacemi o možnostech v MSK Orlová, budoucna jejich dětí a především pestrosti nabídky v naší organizaci.

A pak už se šlo na věc! Děti „nafasovaly“ potřebný materiál, tréninkové dresy a hurá na ledovou plochu. Tam je nadšeně očekávali trenéři přípravky v čele s Víťou Greplem, jež nejmenší kategorii vede s dalšími 8 kvalifikovanými trenéry. I když pro některé byly první krůčky na ledě náročné, bylo vidět nadšení v dětských tvářích pod košíky. Zhruba 30ti minutové sportovní válení, padání a na závěr také klouzání po ledě završila společná fotka. Po krátkém shromáždění všech účastníků, kdy samotný sjezd byl pro některé ještě oříšek, se mohly děti pobavit s přítomnými maskoty Orlíkem a obrovským medvědem.

Hokejový oddíl láme rekordy ve svých počtech. Podařilo se nám stabilizovat dětskou základnu, především jejich materiální zajištění a tréninkový rozvojový proces, který naznačuje velmi slibnou budoucnost pro orlovský hokej, jež by mohl během několika let ukázat, že i tak malé město jako je Orlová dokáže konkurovat sportovní smetánce v republice. Za vše je však nutné poděkovat oddaným a pilným trenérům, kteří svou práci vykonávají ve svém volném čase, a to s nadšením pro rozvoj nových malých hokejových hvězd.

 

 

WINTER LEAGUE U9 jde do finále

Jaro se blíží nejen fotbalistům, ale baseball už také vyhlíží datum, kdy bude moci běhat po venkovním hřišti. Ale ještě předtím naše U9 čeká finálový

Read More »