HFLO MÁ SVÉHO VÍTĚZE

Hokejová FUN LIGA v Orlové má svého prvního (nultého) ŠAMPIÓNA 🏆🏆🏆🥇🥈🥉
V noční atmosféře neděle 14.03.2022 se ukázalo, jak je na tom výkonnost a úroveň nově založené amatérské hokejové ligy v Orlové – HFLO (Hokejový Fun Liga Orlová). O zlato si to nakonec rozdaly týmy HC Specnaz a HC Horní Suchá, ale pojďme si udělat malou rekapitulaci celého ročníku.
Na základě koncepce města Orlové založilo naše MSK Orlová ligu amatérských hokejistů pro další rozšíření volnočasových aktivit neorganizované veřejnosti. HFLO se pro letošní rok stal nultým (takovým zkušebním) ročníkem, kdy pořadatelé se chtěli ubezpečit, zdali liga v podobném formátu má vůbec potenciál k budoucímu přežití a rozvoji. Ukázalo se, že nastavený formát konkurenčním ligám v okolí je přesně tím pravým. Omezení v hráčských zkušenostech, a to na minimum, bylo klíčovým faktorem pro zapojení hned 6 prvotních celků. I když kvalita některých hráčů bylo minimálně rozporuplná, liga nakonec splnila svůj hlavní cíl, a to nabídnout kvalitní sportovní zážitek i těm co o tom mohli snít až do 40 – 50 let.
HFLO se klasicky rozběhlo v základní části každý tým s každým a vyvrcholila skvělým playoff, hrané na dvě utkání, kdy se sčítalo skóre. Bodové statistiky byly počítány a zapisovány jako v klasické hokejové lize, a tak bylo možné vyhlásit i nejlepší střelce, brankáře a hráče celé ligy. Nicméně atmosféra na ledě, byla opravdu pro některé elektrizující a tak i v amatérském hobby hokeji se ukázalo, že mnoho hráčů má ostré lokty. Vše však bohudík bez zásahu záchranných služeb.
Drtivá většina utkání se hrála v pozdních hodinách, kdy liga nijak nenarušovala klasický chod zimního stadiónu pro veřejnost a sportující mládež, navíc tak vyplnila provozovateli „hluchá“ místa v rozpise. Základní část tak ukázala jasnou dominanci favoritu soutěže HC Specnaz, dobře známí z turnajů 3vs3. Ty následovali HC Horní Suchá. A právě tito dva lídři základní části se nakonec probojovali až do finálového boje, které se odehrálo minulou neděli v nočních hodinách.
Mnoho střetů, střel, nahrávek, krásných momentů i faulů nakonec vedlo k překvapivému vítězství HC Horní Suchá 🥇 nad HC Specnaz 🥈 v poměru 5:3. Předfinálová noc patřila utkání o bronzové medaile, kde udolali Andílci 🥉 překvapení ligy DreamTeam 🏅6:4. Krásné hokejové zážitky vykouzlil úsměv na mnoha tvářích hobby hráčů při realizaci HFLO a právě proto se MSK rozhodlo rozjet ligu v sezóně 2022/2023 na plné obrátky, kdy pořadatelé očekávají 8 – 10 týmů s ještě větším nadšením do hry jako tomu bylo v uplynulém nultém ročníku HFLO.
Rádi bychom tímto poděkovali všem týmům, hráčům i realizačním týmům za možnost vyzkoušet si co vše dokáže amatérský hokej „vykouzlit“, jak se umí „ohýbat“ a především jakou radost a chuť ke sportu přivábí i mezi ročníky, do kterých by to už nikdo neřekl.
DĚKUJEME – tým MSK Orlová 👏👏👏 🏆

HFLO má svého vítěze

V neděli 25.2. se na našem zimním stadionu uskutečnilo finále hokejové ligy HFLO. Letošní ročník byl velice vyrovnaný a přinesl spousty pěkných zápasů. Jinak tomu

Celý článek