Filip Klupa a jeho hvězdný start v krajském přeboru

16 let, krajský přebor a první gól – KLUPIČ
Před zítřejším posledním domácím utkáním, jsme zpětně vyzpovídali našeho mladého odchovance Filipa Klupu, který poprvé skóroval v seniorské hokeji, a to v pouhých 16ti letech.
 
1) Filipe, kdy ses dozvěděl o tom, že nastoupíš za A-tým MSK Orlová v utkání v Těšíně společně s dalšími kluky z dorostu?
Tak dozvěděli jsme se to od našeho trenéra z dorostu který nám to napsal v úterý dopoledne.
 
2) Těšín bojuje o play-off, takže zápas určité jiné úrovně než zažíváš v dorostu? Přece jen nastupovat proti borcům jako je Těšínský Milan Mikulík, který je ostřílený seniorskou extraligou a první ligou musí být obrovská zkušenost?
Tak samozřejmě, myslím si že to pro mě a pro ostatní kluky z dorostu byla velká zkušenost a jsme za ni rádi.
 
3) Společně s Matym Klimšou jako dva 16-ti letí dorostenci jste nastoupili hned v první formaci po boku Daniela Píše, Peti Pytlíka a Jirky Pavláta a dali jste společně hned pět gólů, takže asi povedený zápas?
Za mě určitě povedený zápas, kluci vepředu, jak Dan Piš, tak Jiří Pavlát si to krásně podají a je radost s nimi hrát.
 
4) V zápase se ti povedl dát první gól v seniorské hokeji, jak k němu došlo?
Tak to byl asi nejšťastnější gól co jsem kdy dal 😂. Stál jsem před branou na clonu a Pytlajs to vystřelil a ode mě se to odrazilo do brány, za mě to nebyl pěkný gól, ale na pěkné góly se už nehraje. 😂
 
5) Zápas jste nakonec nedovedli k bodovému zisku, v čem podle tebe byla příčina?
Myslím si, že jsme zaspali první třetinu, po které jsme prohrávali 3:0. Od začátku druhé třetiny jsme byly lepším týmem, ale k vítězství nás brzdily nesmyslné fauly co jsme dělali a stálo nás to hodně sil.
 
6) Jelikož kapitán Mirek Pacoň, z důvodu karantény, nemohl do utkání zasáhnout, tak volba padla na tebe, byl si překvapen? Užil sis tuto funkci nebo si byl nervózní? Pokladník v kabině určitě radost měl?
Byl jsem hodně překvapen, vůbec jsem toto nečekal přišel za mnou Jirka Pavlát v Tešíně a řekl ať si nalepím céčko. Ze začátku jsem byl nervózní, ne z toho céčka, ale z toho zápasu spíš ať jim to moc nepokazím a myslím že to nebylo špatný 😂😂. A kluci mi už hned v kabině říkali že to bude drahé, takže jsem s tím počítal 😂😂.
 
7) Jaká je parta v kabině MSK, která je spíše plná mladíků doplněná o pár starších hráčů?
Ano je tam hodně mladíků, ale je tu super parta co drží za jeden provaz a jsem rád, že mě a kluky z dorostu vzali mezi sebe, takže jim patří jak starším tak těm mladším hráčům velké dík.
 
8) Má podle tebe tento projekt zapojení mladých hráčů a hlavně odchovanců do seniorského MSK smysl?
Za mě určitě, nabral jsem hodně zkušeností, nejen ze zápasu proti Těšínu, ale i ze zápasu, kde jsem seděl jako náhradník. Myslím si, že nikde jinde by se nestalo že kluci ročníku 2004 by hráli v krajáči, a to že jsem si mohl zahrát já je strašně super, takže velké DÍKY.

HFLO má svého vítěze

V neděli 25.2. se na našem zimním stadionu uskutečnilo finále hokejové ligy HFLO. Letošní ročník byl velice vyrovnaný a přinesl spousty pěkných zápasů. Jinak tomu

Celý článek