FK Český Těšín vs. ŽENY 1:0

K prvnímu zápasu soutěžního ročníku 2022/2023 Moravskoslezské divize žen skupiny A nastoupily v Českém Těšíně. Našemu týmu chyběly některé hráčky základní sestavy, ať z důvodu pracovního vytížení nebo zranění – Bočková, Majkútová, Matláková, Palová, Tylečková.
Trenér měl možnost začlenit do hry mladé pistolnice, které přišly z dorostenek (vůbec poprvé za ženy hrály Borsiczká, Fildánová a Šmulíková). Z Jakartovic náš tým posílila zkušená Jakschová.
Zápas skončil výhrou domácích 1:0, ale naše holky odcházely ze hřiště se vztyčenou hlavou, podaly obětavý výkon, plnily si své úkoly, snažily se, hrály fotbal… Bohužel v 59´ po špatné rozehrávce od naší brány se k míči dostal soupeř a přesnou střelou z 20m se trefil pod dřevno. I když se holky snažily, vyrovnání to nepřineslo. Největší šanci na srovnání jsme měli v 87´, kdy Michenková předvedla krásný fotbalový moment, obešla dvě soupeřky a krásně přihrála Kvasnicové, ta si prvním dotekem sklepla balón do šestnáctky, ale brankářka krásným zákrokem vyrazila na roh.
Byl to vyrovnaný zápas, kde 3 body bral tým, který měl prostě více štěstí. Předvedená hra nových hráček, ale i celého týmu je příslibem do dalších zápasů. Ve druhém kole máme volný los, další zápas nás čeká až 17.09.2022 od 10 hodin ve Veřovicích.
NAŠE SESTAVA: Pipreková Simona, Válková Gabriela, Koláčková Kamila, Borsiczká Nicol, Šmulíková Karolína, Zolmanová Nikola, Michenková Lucie, Kvasnicová Barbora, Volfová Radka, Ježíšková Simona, Volná Tereza, Jakschová Denisa, Fildánová Barbora, Maláčová Drahoslava.