IV. ročník halového turnaje žen „O pohár starosty města Orlová“

V sobotu 26. 02. 2022 proběhl ve víceúčelové sportovní hale IV. ročník mezinárodního turnaje žen v halovém fotbale O pohár starosty města Orlové. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů z ČR jeden z PL a dva z SK. K vidění byl kvalitní fotbal všech zúčastněných týmů. Nejlépe na tom byl nakonec tým FK Gascontrolu Havířov, který turnaj ovládl, vítězství z III. ročníku obhájil a odvezl si opět na rok putovní pohár pro vítěze. Druhý skončil polský tým KS Starówka Nowy Sącz (PL) a třetí FC Baník Ostrava. Další pořadí: 4. TJ Slovan Ostrava, 5. domácí tým MSK Orlová, 6. FK Frýdek-Místek, 7. FK Slovan Trstená A (SK), 8. FK Bílovec, 9. SK Loděnice a 10. FK Slovan Trstená B (SK). Nejlepší střelkyní turnaje byla Lucie Kotalová s 5 góly, nejlepší hráčka byla Kateřina Waszutová a nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Kocianová.
⚽Naše děvčata prošly základní skupinou s 5 body a skórem 5:2 po remíze s Frýdkem a Starowkou Nowy Sącz, výhře nad FK Slovanem Trstená B a jedinou prohrou 0:1 s Havířovem, kdy gól jsme dostali 30 sekund před koncem zápasu. Zda budeme nakonec hrát o 5 nebo 7 místo rozhodl zápas s Bílovcem, který jsme vyhráli 2:0 a v našem posledním zápase jsme porazili FK Frýdek-Místek 2:1 a tím získali konečné 5 místo. Za celý turnaj jsme prohrály pouze jeden jediný zápas, a to s pozdějším vítězem turnaje z Havířova, jinak nás neporazil nikdo. Škoda dvou remíz v základní části, i když jedna z nich byla z celkem z Polska, který nakonec skončil na 2 místě. Celkové skóre 9:3 vypovídá o kvalitě našeho týmu. Našimi střelkyněmi byly: 3x Bočková, 2x Michenková, 2x Volná, Kvasnicová, a Ježíšková. Holky předvedly skvělý výkon a za podpory skvělých fanoušků ukázaly svou sílu. Velká gratulace všem hráčkám a také trenérům, kteří dokázali tým skvěle připravit.
⚽Velký dík patří i městu Orlová a MSK Orlová za přípravu a realizaci celého turnaje. Během turnaje přišli holky podpořit i předseda komise pro sport Rady města Orlová pan Pavel Novotný, vedoucí Odboru městských financí a školství Ing. Norbert Muczka, zastupitel města Orlová Ing. Tomáš Kuča, místostarosta pan Miroslav Koláček a starosta města Orlová Mgr. Miroslav Chlubna, který předal týmu FK Gascontrol Havířov putovní pohár pro vítěze turnaje.
Tomáš Siekiera

Dorost poprvé klopýtnul

Dnes naši dorostenci hráli na Interu Petrovice, naším neoblíbeným soupeřem. Bohužel to bylo znát, prohráli jsme 3:0 a náš náskok v tabulce se ztenčil na

Celý článek