Bronz pro U8 na domácí půdě

V neděli ve sportovní hale GOA se nesl zvuk odpalu a chycených míčů těch nejmenších baseballistů kraje. MSK Snails Orlová hostili jediný zimní turnaj v baseballu pro tuto kategorii s názvem WINTER CUP U8, jež je hlavní předzvěstí kvalifikace na letošní First Cup v Brně.
Hned na úvod Snails narazili na silný tým Arrows, kteří si tvrdými odpaly zajistili náskok na Šneky. Ti však reagovali taktéž povedenou hrou, ale s menším bodovým přísunem. Nakonec prohráváme po hezkém utkání 5:8.
Druhý zápas Šneky někdo asi musel nabít cukrem, protože skvělou hrou ovládli utkání se Skokany Olomouc v poměru 8:3, kdy v utkání opravdu dominovali.
Třetí utkání znamenal boj o stříbrnou medaili. V zaspaném úvodu však Snails nepokryli míče Klasiku F-M a svou dobrou hru začali předvádět ať od druhé směny. Utkání urvali na svou stranu Klasik, ale Snails byl v utkání opravdu skvělým soupeřem v poměru 3:8.
U8 mají svůj turnaj za sebou, je zapotřebí stále pracovat na technice házení a hlavně chytání. Máme děti, které tento netradiční sport evidentně baví a tak předpokládáme, že se můžeme letos těšit na kvalitní představení tohoto týmu.
Trenéři: Kozák, Brožek, Olšanský