Šnečí potěr na vítězné vlně

V sobotu 7.1. se v tělocvičně ZŠ Školní odehrálo 2. kolo zimní soutěže nejmladší kategorie U7. Původně zamýšlená turnajová soutěž se třemi účastníky se bohužel změnila na dvojzápasy mezi našimi Snails a Klasikem Frýdek Místek.
Vraťme se, ale k dnešním zápasům. I když jsme nebyly v plném počtu (pravidla dovolují) a ani v dobré kondici (většina dětí po nemoci) dokázali jsme první vzájemný zápas dotáhnout do vítězného konce a v dohrávce zápasu porazit Klasiky poměrem 15 : 10. První zápas byl o schopnosti zahrát v omezených podmínkách (velikost tělocvičny) aut na 1 metě a to se nám dařilo lépe než soupeřovi.
Druhý zápas byl jak z jiné galaxie. Můžu s plnou odpovědností říct, že jsme viděli baseball v podání nejmladších hráčů tohoto sportu. Naši „borci“ měli chuť vítězit a tomu odpovídala povaha celé hry. Především se zlepšila obranná hra, kdy dva kvalitně zahrané auty na 2 metě a dvě směny kde jsme nedovolili soupeři skórovat rozhodl ve prospěch Orlovských baseballistů. Bereme druhé vítězství
11 : 8. Obrovskou pochvalu celému týmu za odvedenou hru. I když některé jednotlivce lze vyzdvihnout, ale baseball je kolektivní hra a tak „Hoši (dívko) Děkujem!“ Moto našeho sportovního klubu je „Život je zážitcích“ a to opravdu dnes byl zážitek.
Pavel Novotný ved. oddílu