Orlovský baseball na mezinárodní poli

Na počátku měsíce Listopadu jsem obdržel jako vedoucí oddílu baseball MSK Snails Orlová pozvánku stát se součástí realizačního týmu trenérů pro prezentaci baseballu Severní Moravy na turnaji ŽORY CUP 2022, určený pro hráče ročníku 2010 a mladší, který se uskutečnil v sobotu 5.11.2022 v Polsku. Zároveň jsme dostali pozvánku pro pět našich hráčů ve výběru SmOP „Východ“.
Nominoval jsem tedy pět našich hráčů, ale z důvodu nemoci odjeli na turnaj jen dva kluci a jedna dívka.
Celkem se ve výběru SmOP objevilo 19 hráčů z těchto oddílů – MSK Snails 3 hráči, Klasik F-M 2 hráči, Hit Opava 6 hráčů, Skokani Olomouc 6 hráčů a poslední 2 hráči pocházely z Arrows Ostrava. Pod vedením hl. trenéra Pavla Kociňáka, který ještě vedl samostatně tým U 11 Arrows Ostrava, byly vytvořeny dva týmy výběru SmOP. V prvním výběru SmOP „EAST“ měl zastoupení i náš Šimon Hradilík, který byl zároveň nejmladší český účastník turnaje. Druhého výběru SmOP „HACKS“ byly součástí Jakub Ligocký a Natálie Macurová.
Turnaje se účastnilo celkem 8 baseballových družstev a z toho byly 3 týmy české. Sportovní klání se hrálo na dvě základní skupiny po 4 týmech a poté po jednom zápasu o umístění. Jednotlivé zápasy trvaly jen 20 min nebo 2 směny a hrálo se na nadhazovací stroj. V celkovém součtu si české týmy zahráli 10 zápasů. A jak celý turnaj dopadl. Tým „EAST“ si ze třetího místa po základní části zahrál o 5 místo proti Barons Wroclaw. Ve vypjatém zápase nakonec uspěl český „EAST“ výhrou 7 : 3. Zajímavé však bylo finále turnaje do kterého se pobojovali zbývající česká družstva. O zlato si to rozdali Arrows Ostrava a výběr SmOP „HACKS“. Úspěšnějším týmem ve vyrovnaném finále byl nakonec výběr hráčů „HACKS“ a odvezl si pohár pro vítěze.
Na závěr bych rád poděkoval nejen třem našim hráčům za důstojnou reprezentaci Orlovského baseballu na mezinárodním poli, ale i rodičům kteří nás po celou dobu turnaje podporovali.
Závěrečné pořadí turnaje :
1. Výběr SmOP „HACKS“
2. Arrows Ostrava
3. RAWA Katovice I.
4. SILESIA Rybnik
5. Výběr SmOP „EAST“
6. BARONS Wroclaw
7. RAWA Katovice II.
8. GEPARDY Žory
Trenér: Pavel Novotný