Vzdělávání je základ nejen pro děti

Co jiného dělat krásnou slunečnou sobotu než se něčemu novému naučit a trochu se při tom protáhnout. I takto jistě někteří trenéři včera uvažovali. Jedním z dalších vzdělávacích bloků v rámci projektu “Rozvoje trenérů MSK Orlová” byl právě sobotní seminář na téma Kondiční příprava děti. Lektorského řemesla se chopil velezkušený PhDr. Radim Jebavý, který je krom své profesorské (UK) a mentorské činnosti také dlouholetým trenérem našich předních reprezentantů, olympioniků a vrcholových profesionálů. V úvodu dne představil v teorii základy tématu, které následně s 20 účastníky převedl do praxe na palubovce zimního stadionu v Orlové. Skoro šestihodinové vzdělávání si jistě všichni náramně užili, především je možné tak odhadovat dle rudých tváří, zkroucených postav a unavených těl přítomných trenérů. Radimovi jsme moc vděční za velmi přínosný seminář, který jistě mnohým otevřel opět dveře dalších možností jak pracovat se svými svěřenci aby je nejen posunul ve sportu dále, ale především, aby z nich udělal skvělé osobnosti do budoucího života, což je pro nás prioritou.
Pokud některý z trenérů v pondělí odvolá trénink z důvodu problémů s pohybovým aparátem, buďte prosím na něj ohleduplní