Méďa běžel pro děti v nemocnicích

Tým MSK Orlová tradičně dělá vždy něco navíc a zatím to vždy stálo za to. Charitativní běh s maskotem Méďou se povedl a přivedl finálně 145 běžců do cílové čáry pro to nejdůležitější, pomoci těm, kteří za veškeré úsilí stojí. V tomto případě se běhalo pro oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. V rámci dobrovolných příspěvků se podařilo vybrat 8.000 Kč pro nákup materiálu na výrobu povlečení do nemocnice. Takovým bonbonkem navíc je fakt, že nakoupený materiál následně zpracují „obyvatelé“ Heřmanické věznice v Ostravě, kteří z materiálu vytvoří funkční povlečení pro děti, které se bohužel ocitly v nemocnici.
Skvělá nálada a opravdové nadšení bylo vidět snad na každém účastníkovi, především však na těch nejmenších. V kategorii 0-6 let nám vyběhlo na dvousetmetrovou trať na 40 miniběžců. Bohudík se všechny výběhy obešly bez jakýchkoli zranění i když vyčerpání u některých bylo někdy velmi výrazné. Ostatní kategorie zvětšovaly délky tras až po dospělé, kteří si střihli jeden dlouhý kilometr.
Sbírka však nepočítala pouze s financemi, ale také s pomocí materiální ve formě dárků, plyšáků, omalovánek, sladkostí apod. Těch se vybralo na čtyři velké proutěné koše, což zarazilo snad všechny pořadatele. Veškeré věci pak poputují taktéž do dětských oddělení fakultní nemocnice.
Velký dík pak patří naší paní starostce Lence Brzyszkowské, která se s radostí ujala předávání pamětních medailí každému běžci a s moderátorem se skvěle sehráli jako startovací duo. To největší díky však patří samozřejmě všem účastníkům, kteří si snad užili krásné páteční odpoledne za příjemného sportování a pocitu pomoci druhým.
A nebojte s podobnými akcemi samozřejmě nijak s týmem MSK nekončíme. Čekají nás letos ještě dvě velké sportovně-kulturní akce, které zase budou v náboji pomoci potřebným. Jednu si sice necháme ještě v tajnosti, ale běžci se mohou na podzim těšit jistě na druhý ročník orlovského Movember RUNu.
Fanděte MSK, sledujte naše sítě a brzy opět společně pro DOBROU VĚC!