Na All-Star se povedlo vybrat neuvěřitelných 300.955 Kč

Už dlouho Orlová nezažila tak naplněný zimní stadion. Pro hokejové fanoušky to byl obrovský svátek, vidět na ledě tolik hokejových hvězd v čele se Štefankou, Šafránkem, s oběma Irgly či Turoňovými. A pamětníci? Ti s nostalgií hleděli do tváří takových hokejových legend, jako jsou Jurečka, Holeš, Grimm, Víteček, Moravec, bratři Balajkové, Piecha, Jema či Bavlna! Všichni si tak připomněli slavnou éru orlovského hokeje, který léta plnil ochozy zimního stadionu do posledního místečka.

„Byla to krásná sportovní show, a co především, pro dobrou věc. Cílem bylo pomoci těm, kteří si pomoc zaslouží, a to malá Natálka a Patrik. Lidé a firmy poskytly neuvěřitelných 300 tisíc korun. Do hlediště se nám vměstnalo 513 platících diváků, děti měly vstup zdarma. Na led vyjela jména, která jsou přímými legendami orlovského hokeje a hráči, kteří si vyzkoušeli i zámořské soutěže,“ vysvětluje ředitel Městského sportovního klubu Orlová Michal Kozák a dodává: „Nebylo vůbec podstatné, kdo zvítězí, význam tohoto hokejového zápasu byl v té charitativní oblasti. Nicméně ŠTEFI-TURY TEAM porazil ORLOVSKÉ LEGENDY 7:6. Byl to krásný hokej a všichni chlapi byli naprosto úžasní.“

Když se řekne „tým ORLOVSKÉ LEGENDY“, tak si určitě každý divák orlovského hokeje vzpomene na krásné boje o nejvyšší příčky ve druhé národní lize a zápasy o postup do první ligy. Tato parta hráčů se tentokrát postavila na led a podpořila dobrou věc. Byli to skvělí hokejisté v čele s Rosťou Moravcem. „Jsem nadšený. Už jsem si myslel, že ty kluky na ledě nikdy neuvidím. S radostí jsem si zavzpomínal na doby, kdy jsem pravidelně chodil na jejich zápasy a občas i na tréninky. Ti kluci hráli s láskou a do hokeje dávali vše. Vždycky to byla krásná podívaná,“ svěřil se dnes již šedesátiletý Jenda, který upřesnil, že když se o tomto charitativním utkání dozvěděl, tak neváhal. „Fakt jsem se nemohl dočkat.“

Připomeňme, že tato akce ALL-STAR PRO DOBROU VĚC II. se uskutečnila na podporu Natálky Novákové a Patrika Lyčky. Natálka je sedmiletá usměvavá holčička, které byl v pěti letech diagnostikován Angolanům syndrom, způsobený genetickým poškozením. Nelze jej proto vyléčit, ale je možné zmírnit jeho projevy. S pomocí rodičů už Natálka udělá několik kroků. I ona se přišla na hokej podívat a před začátkem zápasu se za pomocí babičky prošla pod tribunou. Bylo to pro ni těžké, ale je to velká bojovnice.

Patrikovi je jedenáct let. Trpí onkologickým onemocněním a dalšími tělesnými a mentálními postiženími. Přestože je klientem dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně, je v péči několika odborných lékařů a dvou speciálně pedagogických center, je žákem Základní školy Ke Studánce v Orlové-Lutyni. Patrik je skvělý kluk a s nemocí statečně bojuje.

„Byla to moc pěkná akce. Krásný hokej, který připomněl někdejší slávu orlovského hokeje, ale co především, celé toto příjemné odpoledne mělo ještě další a významnější rozměr, a to charitativní. Věřím, že vybraná finanční částka zpříjemní Natálce i Patrikovi život. Moc jim držím palce!,“ uvedl bývalý prezident HC Orlová a bývalý starosta Orlové Vladimír Farana a dodal: „Smekám před organizátory, odvedli skvělou práci.“

Slova chvály pronesl i současný starosta Miroslav Chlubna: „Jsem rád, že se v Orlové konají takovéto charitativní akce. Lidé by si měli pomáhat a tato myšlenka charitativních hokejových zápasů je naprosto dokonalá. Děkuji hokejistům, děkuji organizátorům a velký dík patří každému, kdo podpořil tuto charitativní akci. Ty děti si to určitě zaslouží.“

A na závěr malé shrnutí.

Kdo nastoupil za ŠTEFI-TURY TEAM? Dušan Šafránek, Michal Gleich, David Turoň jr. , Filip Štefanka, David Turoň starší, Miroslav Javín, Petr Prokop, David Galvas, Marian Kacíř, Marek Ivan, Libor Pavliš, David Vaštík, Richard Bordowski, Zdeněk Pavelek, Martin Kytka, Michael Kolarz, Jan Steber, Jiří Pavlát, Vít Grepl, Michael Zakuťanský a otec i syn Irglové.

ORLOVSKÉ LEGENDY: Martin Jurečka, Jiří Kratochvíl, Michal Holeš, Radomír Grimm, René Pazderník, Vítězslav Víteček, Jan Kotásek, Michal Šebek, Michal Dvořák, Petr Balajka, Pavel Balajka, Robert Machálek, Michal Galgonek, Radim Králíček, Rosťa Moravec, Petr Grygar, Jan Vavříček, Kamil Dřímal, Jan Puffer, Vít Stránský, Tomáš Potěšil, Martin Piecha, Václav Zlatník, Tomáš Bednařík, Petr Jemelík, Marian Bavlšík.